Камери під забороною: військові з Черкас пояснили, чому не варто знімати їхні частини

armiya
престо 728_90

Нещодавно біля однієї із військових частин, що розташована в Черкасах, у військовослужбовців стався конфлікт із знімальною групою телеканалу «Антена», які фільмували розбиті дороги по вул. Байди Вишневецького. Військові зупинили журналістів та попросили предявити їх посвідчення, а також не знімати саму військову частину.

Журналісти заявили, що Законом України заборонено перешкоджати їх журналістській діяльності та викликали наряд поліції, яким надали свої пояснення про перешкоджання їхній професійній діяльності. А головний редактор телеканалу Валерій Воротник висловив сподівання, що винні будуть покарані.

З позицією телеканалу можна ознайомитися нижче у відео:

Самі ж представники вищезгаданої військової частини, які захотіли висловити і свою точку зору, зауважують, що діяли в межах закону, не перевищили свої повноваження і не пошкодили техніку журналістів.

У коментарі нашому виданню начальник штабу автомобільного батальйону, майор Олексій Савченко розповів, що 6 листопада поблизу військової частини біля заїзду на територію було помічено роботу відеокамери. Згідно існуючого у військовій частині плану антитерористичного забезпечення, розробленого на підставі Наказу Міністра оборони України № 429 від 18.08.2016 року, який у свою чергу виданий на підставі Постанови Кабміну № 92 від 18.02.2016 року «Про затвердження положення про систему запобігання, реагування та припинення терористичних актів та мінімізації їх наслідків», було введено в дію план антитерористичного забезпечення з метою встановлення обставин даної події.

– Коли ми сказали, що знімати біля військової частини заборонено, то нам відповіли: «А де тут військова частина?» Після цього приїхав наряд поліції і журналісти написали заяву про те, що військовослужбовці порушили закон України, посилаючись на 171 статтю Закону України «Про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів». Але, як всі могли бачити, сюжет вийшов у повній мірі. Єдине, що ми просили, — це впевнитися, що не ведеться зйомка військової частини або підступів до військової частини для мінімізації здійснення терористичних актів, оскільки ви самі знаєте, що зараз відбувається у державі. Думаю, нас би зрозуміли жителі Балаклеї, Калинівки, які залишилися без домівок після вибухів на складах снарядів. У нас немає таких складів боєприпасів, але вибухати є чому. Тим паче, що ми знаходимося в центрі міста, — пояснив ситуацію начальник штабу автомобільного батальйону, майор Олексій Савченко.

Також він зауважив, що на їхню вимогу показати документи лише одна особа показала своє журналістське посвідчення, решта – відмовилися.

Військовий відзначає, що якщо є необхідність проведення зйомок біля військової частини, то необхідно це погодити з її керівництвом.

– Якби вони до нас підійшли і сказали, що хочуть познімати дороги, ями, то ми б їх самі провели і показали найбільші вибоїни, бо зацікавлені, щоб цю дорогу заасфальтували, — зауважив Олексій Савченко.

Також не потрібно знімати військові частини з квадрокоптерів чи інших літальних апаратів.

– Оскільки на підставі цього ж вищевказаного плану антитерористичного забезпечення дані літальні апарати будуть збиватись і по фактах їх використання будуть проводитися слідчі дії, — наголосив майор.

Прокоментував Олексій Савченко і зауваження головного редактора ТК, що місце військових у зоні проведення антитерористичної операції, а не на мирній території.

– По-перше, це не йому вирішувати. А по-друге, майже сто відсотків батальйону побувало в зоні АТО, під обстрілами і знають, що це таке. Тому не варто кидатися такими фразами як «Зло має бути покаране», тому що ми сприйняли це так, що ми, військові, — це зло, — сказав офіцер та додав. – Зараз близько 50% особового складу перебуває у зоні АТО, здійснює перевезення матеріальних засобів. Кожні три місяці, півроку ми проводимо ротації. Деякі військові вже не по одному колу проходили ротацію. Вони перебували і у таких гарячих точках як Авдіївка, Іловайськ, Гранітне, Піски, Дебальцеве, Донецький аеропорт, загалом по всій лінії розмежування. І звинувачувати нас в тому, що наше місце там, а не тут, то хочу сказати, що кожен займається своєю справою. Хтось знаходиться на передовій в окопі, а хтось підвозить їм матеріальні засоби, харчі, боєприпаси, одяг та інше, — висловив свою думку начальник штабу.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить