«Краса без кордонів»: люди з інвалідністю відчули себе професійними моделями (ФОТО)

fotovystavka 3
unnamed

«Краса без кордонів» — під такою назвою сьогодні відкрилася фотовиставка у Галереї народного мистецтва в місті Черкаси. Моделями для виставки стали восьмеро молодих людей з інвалідністю, які вирішили довести суспільству: якщо є бажання створювати щось прекрасне і бути його частиною, то ніщо цьому не стане на заваді. 

fotovystavka 6

Приурочили цю фотовиставку, яка триватиме цілий тиждень, до Міжнародного дня людей з інвалідністю, який щорічно відзначають 3 грудня.

Ініціатором проекту став Черкаський молодіжний ресурсний центр, а допоміг реалізувати — відомий черкаський фотограф Олександр Рибалка.

- Все почалося із тренінгу, який ми проводили у нашому молодіжному ресурсному центрі, для активізації громади. Одна з дівчат після закінчення тренінгу захотіла зробити фотовиставку людей з інвалідністю. Через деякі обставини у неї не вийшло це реалізувати, тому ми завершили цю роботу, — розповів Володимир Панченко, заступник директор Черкаського молодіжного ресурсного центру.

fotovystavka 4

Оскільки більшість людей пересуваються на візках, то виникли певні труднощі із пошуком місця зйомки. Зголосилася прийняти у себе моделей фотостудія Ольги Шевченко, яка знаходиться на 1-му поверсі.

Загалом, відзначає Володимир Панченко, до проекту долучилося безліч людей, які допомогли у його реалізації.

Моделями виступили учасники театральної студії «Рампа», де вони проходять соціалізацію і адаптацію.

На виставці представлено 16 фотографій, по дві фотографії на кожну модель. Оскільки молоді люди причетні до театру, то й фотографувалися у сценічних костюмах.

На фотографіях, зізнається Олександр Рибалка, він хотів показати, що ці люди нічим не відрізняються від нас. Вони мають такі ж самі потреби, їм так само подобається фотографуватися і потім бачити себе на світлинах, більше того, багато в чому вони були більш слухняними моделями і з першого разу виконували поставлене перед ними завдання. Всю фотосесію вдалося зробити протягом одного дня

- Працювати з ними було дуже приємно, адже ці люди мають такі самі потреби як і ми. Це частина нашого життя, — говорить фотограф. — І щоб вони не випадали «з обойми», потрібно їх залучати до таких проектів. Я радий, що мені вдалося передати їх внутрішню і зовнішню красу.

rybalka

Цей проект дає можливість цим молодим людям відчути себе важливими і потрібним, а також спробувати себе в різних образах, відзначають батьки учасників фотосесії.

- Фотосесія допомогла перевтілитися їм ще в один образ. Хоч він і статичний, але це теж дуже корисно для них, вони були схвильовані цією новизною, — розповіла Ліана Деркач, керівник проекту театральна студія «Рампа».

fotovystavka 5

Її дочка грає у цій театральній студії, а також стала однією із учасниць фотопроекту «Краса без кордонів». Враження у дівчини від фотосесії залишилися дуже приємні. Це можливість спробувати щось нове, зізнається вона, а ще — побути серед людей, поспілкуватися.

- Мені дуже сподобалася і сама фотосесія, безліч позитивних емоцій викликала, результат теж дуже гарний, — ділиться Анна Деркач та додає, що так само купу позитивних емоцій викликає і відвідування театральної студії. — Все-таки я не сиджу дома, я спілкуюся зі своїми друзями. Коли вперше прийшла до театральної студії, то спочатку соромилася, а тепер вже не хочеться розлучатися із театром.

fotovystavka

Також дівчина мріє вивчити мову жестів. На жаль, говорить вона, сама її не може опанувати, а спеціаліста, який би обучив, немає. Тому мріє, щоб в місті і надалі реалізовували й ніші проекти, які б дали людям з інвалідністю можливість розвиватися.

З думкою дівчини погодився і Станіслав Курас, який позував на камеру у костюмі ковбоя. Йому б теж хотілося, щоб в Черкасах якомога частіше проводилися подібні акції.

fotovystavka 8

fotovystavka 10

fotovystavka 9

fotovystavka 7

fotovystavka 2

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить