Летальної зброї у Альянсу немає, однак в Україну там вірять, — у черкаському університеті розпочався форум Україна-НАТО

14813580_10205787418324053_41127647_n
besplatka_728_90_ukr

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького розпочався Форум Україна-НАТО. Пройшов він у контексті саміту у Варшаві.

Північноатлантичний Альянс уперше за всі роки співробітництва України з НАТО відкрив свою дипломатичну місію в Києві. Представництво НАТО в Україні фактично об’єднало Офіс зв’язку НАТО та Центр  інформації та документації НАТО під своїм лідерством.

14813469_10205787414883967_270816099_n

Серед гостей Форуму — Александер Вінніков, голова Представництва НАТО в Україні, директор Офісу зв’язку НАТО в Україні; Іван Заєць — колишній глава Постійної делегації ВРУ у Парламентській Асамблеї НАТО, народний депутат України попередніх скликань; Сергій Джердж — голова Громадської Ліги Україна-НАТО та ін.

- Важливо, що цей форум проходить на регіональному рівні. Час нинішній потребує поглибленого розуміння суті та можливостей НАТО та необхідність нашої співпраці. А необхідність уже очевидна, — зазначив у вітальному слові ректор ЧНУ Олександр Черевко. 

На думку першого заступника голови облдержадміністрації Віталія Коваля, ця зустріч буде корисною, адже нинішня геополітична ситуація підтверджує, що Україна має обрати надійного партнера.

- Прикметно, що все це відбувається тут, в університеті, де ми відкриваємо військову кафедру. Невипадково і те, що тут присутні народні депутати і хлопці, готові захищати свою країну, — зауважив Віталій Володимирович.

14798760_10205787439724588_478179245_n

Голова Представництва НАТО в Україні, директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Александер Вінніков розповів про варшавський саміт НАТО, що відбувся у липні цього року.

- У 2014 році вперше з часів Другої Світової війни одна європейська країна намагалася силою захопити іншу. Скоївши анексію Криму, Росія відкинула всі принципи, що містяться в основних документах ООН, а також гельсінський акт, — зазначив він.

14813479_10205787443244676_1059303255_n

За його словами, нині НАТО входить у новий вік. Альянс зосереджується на питаннях колективної безпеки. Зокрема, мова йде про боротьбу з ІДІЛ та розгляд можливої загрози від близького Сходу та півночі Африки. Крім того, у Варшаві мова йшла про бойові групи, що розташуються в Естонії, Латвії та Литві. Ці батальйони мають демонструвати, що напад на одного союзника — це напад на всіх.

На саміті обговорили й низку інших питань. Було визначено, що кіберпростір є новою робочою територією, такою як море і суходіл, включно із викликами гібридної війни.

Окремо представник НАТО наголосив, що всі ці заходи є оборонними  і не є націленими на жодну з країн, включаючи Росію. Але не може бути повернення до роботи НАТО з Росією у звичному режимі, поки вона не виконає умов, прописаних у міжнародних документах.

- Наша практична співпраця з Росією призупинена, але канали політичного діалогу залишаются посиленими. Ми зацікавлені в тому, щоб погодити «дорожні правила» з Росією. Ми вважаємо, що порібно докласти зусиль, аби уникнути помилок  і не допустити холодної війни, — сказав Александер Вінніков.

Крім іншого, на саміті говорили про боротьбу з тероризмом, навчання іракських офіцерів та допомогу Афганістану.

- Ми підписали угоду з ЄС, в якій, зокрема, йеться про протидію у гібридній війні. На варшавському саміті Україна була єдиною країною, що мала окрему зустріч на рівні глав держав і урядів, — розповів гість. — Як політичний підсумок — спільна заява Україна-НАТО про тривалу підтримку українського суверенітету  та територіальної цілісності України. Союзники не визнають анексії Криму. Ми наголошуємо на необхідності мирного вирішення конфлікту та виконанні Мінських угод.

Також він розповів про комплексний пакет допомоги для України. Це 40 спеціальних заходів для нашої держави. Два основні напрямки — стратегічна, дорадча допомога (збільшення кількості радників НАТО в нашій державі) та технічне нарощування потенціалу, яке включає 5 трастових фондів — із питань логістики, управління та зв’язку, кібербезпеки, медичної реабілітації та перепідготовки колишніх військових. Окремо є трасти, що стосуються роботи зі «спадшиною» СССР та розмінування.

Від учасників зустрічі до представника ООН було багато питань. Зокрема, стосовно того, чи буде надаватися якась конкретніша допомога, крім навчання Збройних Сил та надання оборонного спорядження.

Один із гостей поцікавився, чому сьогодні не йде приборкання агресора, як це було в 30-х роках і чи допоможе НАТО Україні чимось крім виявлення стурбованості та навчання військовиків, зокрема, летальною зброєю?

На це пан Вінніков відповів, що летальної зброї у розпорядженні НАТО немає, це вже царина рішень держав-членів Альянсу.

- А що ми зробили, щоб привернути увагу НАТО? Ми самі не могли визначитися, хто для нас партнери, — запитав Віталій Коваль.

Крім іншого, представник Альянсу наголосив, що вступати в НАТО чи ні — це лише рішення України. Покищо такої заявки не було, однак якщо вона буде, то її розглянуть у тому ж порядку, що й заявки від інших держав.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить