Лідер і аутсайдер: як зіркові черкащани податки сплачують

59805739_2175494792573682_991212837701419008_n
besplatka_728_90_ukr

В контексті кампанії декларування доходів громадян, яка нещодавно завершилась, ДФС провела цілу низку заходів, залучаючи до неї вітчизняних знаменитостей: зірок естради, музикантів, шоуменів, популярних ведучих та інших улюбленців публіки, які б мали подавати приклад як сумлінні платники податків.

Виявилась цікава картина, повідомляє на своїй сторінці у «Фейсбуці» виконувач обов’язків голови Державної фіскальної служби Євген Бамбізов.

З одного боку, зірок, які жваво долучилися до кампанії, можна називати довго: це й Потап, і МОНАТИК, і Тіна Кароль, і Климентій Скрипніков, і Олег Винник (черкащанин — ред.), і Констянтин Меладзе – список складається з понад 200 відомих імен…

vynnyk

Співак Олег Винник

Ними разом задекларовано доходи у сумі понад 416 млн грн та узгоджено до сплати податку на доходи фізичних осіб 44 млн грн і ще 5 млн грн — військового збору.

Значна кількість улюбленців публіки обліковується як суб’єкти підприємницької діяльності, застосовуючи спрощену систему оподаткування. Отже, саме особи, що здійснюють артистичну, мистецьку та театральну діяльність, виявилися декларантами-чемпіонами: ними задекларовано більш ніж 127 млн грн доходу – це понад 6 млн грн надходжень єдиного податку. Рекордсменами у особистому заліку стали два відомих ведучі, які отримали минулоріч найбільші суми доходів: 158 та 26,9 млн грн. Серед співаків рекорд – 11,8 млн грн.

- В той же час – попри свій яскравий позитивний імідж, наші зірки на практиці далеко не завжди виступають зразковими платниками податків. Нерідко взагалі забувають, що є такими ж самими декларантами доходів, як і їх глядачі. Напевне, через надто щільні графіки гастролей та тренувань. Або ж — декларують відсутність доходів чи зовсім незначні суми (наприклад, декілька сотень чи навіть – декілька грн). Часто забувають про доходи, отримані за кордоном, — пише Євген Бамбізов.

Імен для прикладу – купа. Анна Сєдокова, Ані Лорак, DZIDZO, Камалія, Андрій Хливнюк (фронтмен групи «Бумбокс», черкащанин, — ред.), ПОЗІТІВ (Время и Стекло), Марія Яремчук, Амадор Лопес, а також – цьогорічна претендентка на право представляти Україну на «Євробаченні-2019» MARUV та її суперниці у Нацвідборі на конкурс Tayanna та О. Зарицька (KAZKA), зірки спорту В. Ломаченко, Е. Світоліна, О. Усик – та багато інших загальновідомих персон.

hlyvnjuk

Фронтмен гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк

В той же час імена цих артистів, спортсменів та ведучих встигли вивчити навіть ті, хто мало цікавиться популярної культурою чи спортом. Бо звучать щоденно. При цьому самі знаменитості виглядають цілком забезпеченими людьми й ведуть відповідне публічне життя. А чисельні ЗМІ, що слідкують за їх творчістю та кар’єрою, регулярно публікують інформацію про гонорари, статки та придбання чергової нерухомості або авто.

Знов-таки – лише декілька прикладів. За даними відкритих джерел, до яких ми звертаємося при аналізі ситуації з кожним з декларантів, наші популярні співаки – такі, як вже згадані DZIDZO, Андрій Хливнюк, KAZKA, Tayanna, MARUV, а також Ольга Полякова, Рожден (Анусі Рожден), Макс Барських та інші – активно концертують та отримували й отримують цілком відчутні доходи від своєї артистичної діяльності.

В цілому, згідно з чисельними публікаціями, статки улюбленців публіки у більшості своїй формуються з коштів (переважно – готівкових) від виступів на корпоративах та доходів, отриманих за кордоном. Причому розцінки за участь у концертах та вечірках варіюються в коридорі 5-50 тис. доларів або євро за вечір.

- Слід зазначити, сьогодні добрий приклад артистам та спортсменам можуть продемонструвати якраз самі громадяни. Цьогорічна кампанія декларування вражає своїми результатами. Докладно про неї говорив нещодавно, нагадаю лише, що загальна сума задекларованого українцями доходу майже наполовину перевищила показник минулого року, піднявшись з 57,5 млрд грн у 2018-му до 83,6 млрд грн зараз, — додав Бамбізов.

Тож – саме час зіркам підтягуватись до власної публіки. Також посадовець нагадав, що ті з зірок, хто забув чи не встиг задекларувати іноземні доходи, мають ще таку можливість до кінця року.

Можливо Вас зацікавить

  • Polomarenko Anatoly

    А як сплачують податки та платять заробітну плату «пересічні» бізнесмени?