Лише 77 категорійних дітей змогли оздоровитися у цьому році, та й ті восени

dity
престо 728_90_ранкова кава

Цього літа відпочити на морі за кошти міського бюджету змогли лише 77 категорійних дітей із Черкас, серед них — діти АТОвців та обдаровані діти, хоча планувалася значно більша кількість. А все через декілька разів зірвані тендери на закупівлю путівок.

За інформацією, наданою департаментом освіти та гуманітарної політики ЧМР, перша тендерна заявка департаментом була надана ще 31 березня і розміщена на сайті «Прозорро». Проте департамент економіки та розвитку своїм оголошенням від 22.05.2017 року відмінив торги у зв’язку з тим, що були відхилені всі тендерні пропозиції, згідно із Законом України «Про публічні закупівлі». 9 червня департамент освіти знову оголошує відкриті торги, а вже 11 липня відхиляє їх у зв’язку з тим, що були відхилені всі тендерні пропозиції. На наступний день повторно оголошуються відкриті торги. 21 липня одним із учасників конкурсних торгів по закупівлі путівок для категорійних дітей м. Черкаси була подана скарга до Антимонопольного комітету України на умови проведення тендерних процедур.

Зрештою, департаменту освіти вдалося довести безпідставність скарги, але час було втрачено і з оздоровлення дітей рішенням Черкаської міської ради забирається 3,4 млн грн на капітальний ремонт будівлі по вул. В. Чорновола, 54.

Уже 18 серпня на сайті «Prozorro» таки був проведений відповідний аукціон серед учасників тендерних процедур по закупівлі путівок для категорійних дітей. Переможцем торгів стало курортне об’єднання «Сонячний берег» (Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с. Сергіївка), в якому аж у вересні-жовтні змогли таки відпочити категорійні діти Черкас.  На ці путівки було витрачено  459 тис. грн із міського бюджету. Відпочинок тривав 21 день. Одна путівка коштувала майже 6 тис. грн.

– Це ті, хто висловив бажання, — пояснив заступник начальника управління — начальник відділу сім’ї та молоді департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Віктор Бондар. – Бо ми ж почали з вересня й жовтня, могли й більше, тому що було вже 182 тисячі гривень для цих путівок, а 5 жовтня міська рада додала ще 500 тисяч, щоб оплатити путівки цих дітей, що поїхали у вересні-жовтні. Але станом на сьогодні виявили бажання саме 77 дітей.

Загалом же станом на 25.09.2017 року департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради було забезпечено оздоровчими путівками 247 категорійних дітей (ДЗОВ «Чайка» (м. Одеса) — 155 дітей, ДЗОВ «Тимурівець» (м. Сміла) — 15 дітей, ДЗОВ «Сонячний берег» (м. Одеса) – 77 дітей). Але, зауважимо, ці діти були оздоровлені за рахунок не лише коштів міського бюджету.

Також у департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради ще до проведення третього тендера у коментарі сайту «Вікка» пояснювали, що така ситуація з відпочинком дітей сталася через тендери, цьогорічним умовам яких не відповідав жоден із учасників конкурсу. Вони відзначали, що цьогорічні стандарти щодо умов відпочинку дітей стали значно вищими, ніж були раніше. Тоді це підтвердив і керівник департаменту.

«Перший тендер проводився Єдиним тендерним комітетом Черкаської міської ради. Він не відбувся, бо докумeнти учасників не відповідали прописаним вимогам. Другий тендер проводився Тендерним комітетом нашого департаменту освіти. Було 4 учасники, але вони теж не пройшли через невідповідність вимогам», – пояснив директор департаменту Ігор Волошин.

А от колишній голова Єдиного тендерного комітету, який наразі вже ліквідований, Олександр Барабоха має інший погляд на ситуацію із проведенням закупівель оздоровчих путівок.

– Там були прописані такі умови, які зводили нанівець будь-яку конкуренцію. Я вже не говорю про те, що оздоровлення дітей там передбачалося і на лиманах, а не на березі моря. У минулих роках це було табу, ми чітко прописували, що це має бути Чорне море. Окрім того, якщо раніше ми чітко обмежували відстань, яку діти мають ходити до моря, то в цьому році ці обмеження зняли і фактично написали там три кілометри, — розповів заступник директора департаменту економіки та розвитку, начальник відділу розвитку конкуренції Олександр Барабоха.

Також чиновник зауважив, що коли тендери проходили ще через Єдиний тендерний комітет, то вони завжди перед тим, як визнати переможця, їхали і дивилися в той же оздоровчий табір.

– Це обов’язково. Перед тим, як оголосити переможця, ми їдемо і перевіряємо матеріальну базу табору, щоб все відповідало тим вимогам, що були передбачені тендерною документацією. Бо учасники іноді хитрують, були такі факти, коли ми приїжджаємо, а там того що треба немає і взагалі повна невідповідність, — розповів пан Барабоха.

Зрештою, торги не відбулися, зауважує екс-очільник ЄТК, оскільки зайшло лише два табори і вони не виконали вимог. Наступні торги, як відомо, проходили вже у тендерному комітеті при департаменті освіти, а переможці торгів були визначені восени.

Та й економія на торгах вийшла зовсім мізерна, зауважує чиновник, а це, на його думку, головне призначення відкритих торгів. За його словами, під час цих торгів департаменту вдалося зекономити лише 4 тисячі гривень.

Натомість він навів цифри, що коли тендерні торги проводив Єдиний тендерний комітет, то ось такою була економія: у 2015 році сума закупівлі склала 5 млн грн, економія – 907 тис. грн, у 2016 році сума закупівлі складала 3 млн грн, економія – 528 тис. грн.

Зрештою, з чиєї б вини не зривалися торги, фактом залишається те, що у цьому році оздоровилося значно менше категорійних дітей, ніж могло б.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить