Люблять мед і ніжитися на сонечку: як живуть тваринки Черкаського зоопарку

DSC08546
besplatka_728_90_ukr

На них приходять помилуватися черкасці та гості міста. Відвідувачам подобається спостерігати, як вони поважно ходять по своїй території, граються один з одним або просто ніжаться на сонечку. Вони — це 280 видів тварин Черкаського зоопарку. Як живуть, що полюбляють тваринки, якого особливого догляду потребують, —  про це та інше у нашому матеріалі.

На 8 годину ранку до черкаського зоопарку крокують близько 60 працівників. У кожного із них свої обов’язки і свої завдання, але єдиною спільною роботою є піклування про звірів та підтримання умов їхнього проживання.

DSC08697

- Якщо ти любиш справу, якою займаєшся, то робота робиться і легше, і результативніше. Така особливість стосується не тільки нашої роботи, а і будь-якої іншої. Зрозуміло, що робота наших спеціалістів має свої труднощі, адже нам доводиться працювати день у день не із домашніми, а із дикими тваринами. У цьому і полягає специфіка нашої роботи, — розповідає директор Черкаського зоопарку Євгеній Ван.

Також Пан Євгеній розповідає, що догляд за кожним видом тварин особливий. Аби завжди удосконалювати свої знання щодо життя та утримання тварин, працівники зоопарку відвідують різні семінари, лекції тощо.

- Безумовно, наші фахівці проходять навчання, від’їжджають на семінари до  інших зоопарків. Там вони спілкуються з іншими працівниками, набираються досвіду. Нещодавно у нас проходив семінар з утримання отруйних тварин. Наші працівники дізналися нові факти та поглибили свої навички, — додає Євгеній Ван.

Про особливості життя тварин, що вони полюбляють та чим найбільше люблять ласувати розповідає Лідія Осадча, зоолог відділу ссавців.

- Аби тварини почували себе добре, ми маємо наблизити усі умови до природних, маємо слідкувати за їхнім здоров’ям та збагачувати їхнє навколишнє середовище, — розповідає пані Лідія.DSC08431

Ось це лемур Варі. Не так давно цей вид лемурів став жителем зоопарку, але уже встиг сподобатися усім працівникам. Його навіть прозвали Варіком.

DSC08450

- Лемур Варі — це єдиний вид лемурів, які можуть самі собі звити гніздо, якщо мають гілки та солому. Та чомусь наш Варік ще гнізда собі не звив, — сміючись, розповідає працівниця зоопарку. — Цього лемура ми усі любимо. Він дозволяє себе почесати під лапкою, може сісти нам на голову або взяти за руку: так він просить, аби ми почухали його. Така його потреба зрозуміла, адже примати вичісують один одного, а от у Варіка пари немає, але ми сподіваємося, що скоро з’явиться.

Цікавою є поведінка котячих лемурів, ще одних жителів Мадагаскару. Нещодавно у їхній сім’ї відбулося поповнення — народилося маленьке лемуреня. Щодо особливих вподобань цих приматів, то вони люблять об’їдати квіти, тому для них працівники приносять фруктові дерева або навіть вербу. Ласують залюбки вони і кульбабою. Для зручного перебування лемурів у зоопарку їм також ставлять  розгалужене гілля, аби ті мали змогу перестрибувати з гілки на гілку. Таким чином працівники намагаються наблизити умови тварин до природних.

DSC08438

DSC08444

DSC08443

Королевою зоопарку є амурська тигриця. Цей вид котячих нині знаходиться на межі зникнення, адже в зоопарках живе більше його представників, ніж на волі. Вона поважно лежить  у холодку і насолоджується легким вітерцем. Володарка цього приміщення є ввічливою предстаницею свого виду. За словами зоолога, коли вона бачить працівників зоопарку, то вітається із ними — випускає різкий видих повітря, ніби фиркає.

DSC08682

- Для амурського тигра ми приносимо м’ясо, яке заховане у пакети і зав’язане мотузками. Цікаво спостеріагти, як вона дістає «свою здобич». У такий спосіб ми проявляємо її природні якості, — каже зоолог відділу ссавців.

Працівники зоопарку намагаються  зробити так, аби тварини проявляли свої природні інстинкти. Ось, до прикладу, ведмедям корм ховають у гіллі, осінню жолуді заховують у купі листя. Ховають від ведмедів яблука, моркву і навіть хліб із варенням. А оскільки ведмідь завжди асоціюється із солодким, то їм у дупла дерев накладають варення, аби ті могли дістати його та поласувати.

Поважають у зоопарку і довгожителів. 23-річна левиця Гера, не дивлячись на свій довгий вік, почуває себе добре. Для того щоб зберегти таке самопочуття жительки зоопарку, у неї є спеціальне харчування, яке нічим не відрізняється від природнього.

DSC08663

- У неї є голодний день, є день після голодного дня та ситий день. Все, як у природі, коли левиця наситилася вдосталь, а коли не дуже, різні ж бувають дні, — коментує зоолог.

А ось тут на Землі ведмедів і вовків проживають мешканці, які стали візитною карткою черкаського зоопарку. Привертає погляд гра ведмедів у воді. Як розповідає зоолог, ведмеді особливо полюбляють купатися у похмуру погоду і коли іде дрібний дощик. Тому хто застане такий момент, то залишається втішений від побаченого.

DSC08546

DSC08564

Одним секретом чотирилапих мешканців поділився працівник зоопарку. Чоловік розповідає, що ведмеді залюбки висувають у щілину свого язичка, ніби просять, аби їх ще підгодували чимось смачненьким.

DSC08583

Тут у кожного мешканця зоопарку свій ритм життя і такий собі міні-світ. Хтось довго сидить над сніданком, хтось ховається від ранкової спеки у холодку, а хтось навпаки ніжиться на сонці або купається у водоймах. Як зазначають зоологи, якщо дотримуватися усіх вимог щодо утримання тварин, то тоді не буде проблем із здоров’ям і вони будуть почувати себе добре.

DSC08666

DSC08652

DSC08530

DSC08538

DSC08597

DSC08640

DSC08635

Ще одним цікавим місцем у зоопарку є тераріум. Сюди приходять як дітлахи, так і дорослі, аби спостерігати за поведінкою різних видів екзотичних тварирн, як отруйних, так і ні.

DSC08525

Зоолог відділу акватераріуму Людмила Мельниченко  розповідає, що робота із екзотичними видами тварин є цікавою, але також і складною, адже треба знати усі тонкощі їхнього організму.

За словами пані Людмили у зоопарку наявна велика колекція ядовитих змій:

«Саме на цих тварин приходять подивитися відвідувачі, напевно, це пов’язано, що невідоме завжди притягувало людей в усі часи».

DSC08461

Розповідає зоолог і цікаві історії, до прикладу, досить часто відвідувачі тераріуму просять у працівників відкрити скло і дістати представника якогось виду. Люди переконують, що вміють поводитися із екзотичними тваринами та знають, що роблять.

Тут у тераріумі у кожного відвідувача є свої улюблені види тварин. Дітям найбільше подобається спостерігати за хамелеонами. Окрім  того, що ці представники сімейства ящірок можуть змінювати колір тіла відповідно до навколишнього середовища,  їх особливістю є також те,  що вони чіпляються за гілки кінчиком хвоста, а їхні очі можуть обертатися на 360 градусів.

DSC08490

DSC08595

- Ми намагаємося підтримувати клімат, вологість повітря та і всі інші умови проживання кожного виду тварин, аби вони почувалися у безпеці, — каже Людила Мельниченко.

Поведінка жителів тераріумів є унікальною: деякі непорушно сидять на гіллі, дехто зарився на дні водойми, хтось вичікує, коли його погодують і він знову зариється у пісок і каміння,  а хтось плаває із рибками.

DSC08474

DSC08471

DSC08495

Повільною ходою перебираються по своїй території  шпорові сухопутні черепахи. Варто відмітити, що це треті за величиною черепахи у всьому світі. Отож, тераріум став місцем, де можна подивитися на різноманітну кількість екозитичних тварин, починаючи від великої колекції отруйних змій і закінчуючи найменшими комашками, які ховаються у корі дерев.

DSC08506

Черкаський зоопарк — це  світ тварин із різних куточків землі, це можливість на власні очі доторнкутися до флори і фауни менших жителів нашої великої планети Земля.Тут кожен знайде, на що подивитися, адже погодьтеся, як цікаво спостеріагати за чимось тобі незнайомим.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить