Люди доброї волі: у Черкасах відзначили волонтерів (ФОТО)

volontery 6
unnamed

«Поки іде війна, ми не маємо права зупинятися», такими словами сьогодні розпочався захід, присвячений людям, які потреби інших поставили понад свої. Саме 5 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день волонтерів.

Початком сучасного волонтерського руху в західних країнах прийнято вважати створення Міжнародного комітету Червоного Хреста. Активно ідеї волонтерства, як суспільно корисної діяльності на благо інших, почали розповсюджуватися у ХХ столітті. В Україні ж справжній сплеск волонтерства був спричинений подіями на Майдані та війною на сході країни. З того часу волонтери нерозривно пов’язані із військовими та добровольцями, що захищають країну від агресора. Хоча, звичайно, українські волонтери займаються й просвітництвом, профілактикою шкідливих звичок та негативних соціальних явищ, організацією дозвілля дітей та молоді, соціально-правовим захистом нужденних та різноманітною іншою роботою.

Сьогодні ж, під час неформального заходу, який був організований Черкаською облдержадміністрацією та волонтерськими організаціями, відзначили людей доброї волі, які попри все продовжують допомагати іншим.

volontery 4

Волонтерів нагородили відзнакою Президента України  «За гуманітарну участь у антитерористичній операції»

volontery 2

volontery 3

- Так сталося, що до 2014 року волонтерство сприймалося трохи по-іншому. Тоді в першу чергу допомагали людям, у яких немає сім’ї, старим, немічним, хворим, людям з інвалідністю. І ніколи ми не думали, що прийдеться всією громадою, нацією допомагати армії, добровольцям, — у вступному слові до волонтерів відзначив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. —  Але ми змогли здивувати всіх, ми — це українська нація. Волонтерство охопило багатьох: від бабусі в селі, яка пекла на фронт пиріжки, до великих підприємств, які купують позашляховики для військових. Тому хочу подякувати всім волонтерським організаціям. Поки йде війна, ми не маємо права зупинятися.

На вимогу часу багато людей стали саме військовими волонтерами, тому наразі для більшості з них 5 грудня — це не свято, а ще одне нагадування, що країна і зараз потребує їхньої допомоги.

- Тому я вам всім бажаю, щоб ви всі врешті-решт надолужили ці згаяні 4 роки. Чому згаяні? Тому що ті мільйони кілометрів, які ви проїхали за кермом власних, а  буває і позичених, автівок, ви нарешті маєте проїхати зі своїми родинами десь на море, десь у відпустку. Щоб ті дні, які ви не провели з сім’єю, після закінчення війни ви нарешті надолужили. На жаль, зараз ситуація на фронті нам не дає цього зробити. Але колись цей день таки настане, — звернувся до колег по добровільній справі координатор волонтерської ініціативи ГО «Наш батальйон» В’ячеслав Скічко. 

skichko

Для багатьох волонтерів життя поділилося на «до» і «після». І дуже хотілося б, відзначила засновниця БФ «Час надії» Лора Когут, щоб це «після» було значно більшим, наповненішим, щасливішим, ніж те, що було до цього.

kogut

Волонтер — це покликання, спосіб життя. Це люди, які роблять добрі справи, не чекаючи винагороди чи похвали. 

kutnij

Олександр Кутній, ветеран АТО, наразі у складі Громадської організації «Громадський Блок-Пост» 

volontery 5

Віршований дарунок волонтерам від маленької українки

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить