«Людина повинна бути повноцінним власником землі»: кандидат в президенти України Віталій Скоцик

Скоцик
besplatka_728_90_ukr

В основі більшості успішних економік світу лежало врегулювання саме земельного питання. На цьому наголосив в студії «ВиЧЕрпно» кандидат в президенти України Віталій Скоцик.

- Тільки коли людина ставала повноцінним власником землі — це давало поштовх для розвитку економіки, — відзначив політик. — У нашій країні 25% світових чорноземів. Ми дуже багаті. Кожен день населення на планеті збільшується на 175 тисяч людей, за рік — на 100 мільйонів. Ці люди, як би вони не жили, щоб не одягали, однаково хочуть їсти. Тому війни за нашу землю тривають століттями. Тому моя головна теза полягає в наступному: людина повинна бути повноцінним власником землі не тільки на папері, а з усією повнотою відчуття приватної власності.

В нашій країні є 42 млн га землі, з них 31 млн га — у приватній власності. Люди або господарюють самі на своїй землі, або ж здають її в оренду, іноді на досить тривалий термін, а саме на 49 років.

- З цих 31 мільйонів гектарів десь 3 мільйони — це городи, і 28 — це ті господарські паї, які були роздані із колгоспів і радгоспів. Згідно наших розрахунків, середня вартість землі в Україні — 3 тисячі доларів за гектар. Середній пай, який дістався в руки громадянину України, — майже 4 гектари. Так от, людина могла б продати свою землю, але виключно місцевій громаді і тільки по ціні 3 тисячі доларів за гектар. Громада також має право продати землю, але тільки місцевому жителю, який займається аграрним виробництвом і лише по ціні 3 тисячі доларів за гектар — не більше, не менше, — відзначив політик.

Якщо ж люди самі хочуть господарювати на своїй землі, продовжує свою думку Віталій Скоцик, то він та його команда планують створити державний банк землі, до якого може прийти власник землі й здати свою землю в заставу й отримати кредит, за який купить все необхідне для початку фермерської справи.

- Іншими словами, я хочу капіталізувати український народ на 110 мільярдів доларів в один рік. Це абсолютно реальна справа. Так робили інші держави, які потім переходили від сировинної економіки в економіку з доданою вартістю. Таким чином за три роки ми можемо створити 2,5 мільйони робочих місць, — зауважив кандидат в президенти України.

Детальніше про це та інше дивіться у нашому відео:

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить