Масове скупчення хасидів в Умані може призвести до спалаху коронавірусу: міський голова Умані звернувся до президента

У цьому році паломництва хасидів до Умані не буде (ДОКУМЕНТ)
besplatka_728_90_ukr

Жителі Умані стурбовані тим, що уряд затягує із рішенням щодо цьогорічного паломництва хасидів. Про це повідомляє «Голос України».

Нещодавно низка видань зарясніла заголовками про нібито досягнуту домовленість між ізраїльською та українською сторонами про дозвіл на відкриття масового релігійного туризму до «столиці» хасидизму — Умані. Поштовхом до появи цієї новини стала заява одного з рабинів, опублікована у ЗМІ Ізраїлю. Священнослужитель оголосив, що на зустріч Рош га-Шана, іудейського Нового року, який святкуватиметься 18 вересня, до Умані може в’їхати обмежена кількість паломників — до 5 тисяч.

Міністерство закордонних справ України миттєво відреагувало на ці повідомлення. У МЗС зазначають, що будь-якого рішення щодо цьогорічного паломництва хасидів до Умані Кабмін ще не ухвалював.

Тим часом міський голова Умані Олександр Цебрій звернувся до президента України Володимира Зеленського з проханням оприлюднити свою офіційну позицію щодо цього міжнародного питання — дозволу на в’їзд до країни тисяч зарубіжних релігійних туристів. Громада Умані стурбована тим, що уряд затягує зі своїм рішенням щодо паломництва хасидів. Жителі міста вважають, що  під час пандемії масове скупчення людей у центральній частині Умані, на могилі цадика Нахмана, може призвести до спалаху коронавірусної хвороби.

First1

Можливо Вас зацікавить