Медичний геноцид супрунівських реформ дійшов кульмінації: Уряд взявся за святе – здоров’я дітей!

nugnyj
besplatka_728_90_ukr

Медична реформа, як і низка інших, запроваджених у нашій країні нинішнім Урядом реформ, більше схожа на геноцид української нації. І не важливо, яку завуальовану назву та обґрунтування в черговий раз придумують можновладці, — суть залишається незмінною.

Якщо минулого року першу хвилю занепокоєння українців викликало обговорення одного з напрямків медичної реформи – скорочення медпрацівників другої ланки у загальноосвітніх, професійно-технічних та дошкільних закладах, то вже цього року побачили перші кроки її реалізації.

Зокрема, батьків шокувала новина про те, що у школах, де більшу частину дня перебувають їхні діти, наразі скорочується посада медичного працівника. І відтепер здоров’ям дитини, у разі потреби надання першої медичної допомоги, опікуватиметься сімейний лікар, якщо з таким укладено відповідний договір. А у випадку надзвичайної ситуації вчителю доведеться пригадувати всі свої вміння та навички для надання допомоги учневі. Звучить абсурдно.

Чому зникають медпункти у навчальних закладах?

Підставою став Наказ Міністерства охорони здоров’я № 157, який скасовує деякі медичні первинні документи. А тому, на думку урядовців, доцільність утримувати при закладі освіти медичного працівника – зайва стаття витрат.

- Складається враження, що для МОЗу здоров’я наших дітей – це просто низка довідок та карток! – обурюється голова Черкаської обласної організації політичної партії «Наш край» Анатолій Нужний. – Те, що впроваджується у дію профільним Міністерством — неприпустимо! З кожною черговою зміною, запропонованою міністром Супрун, вкотре переконуємося у її антинародній меті. Але, що стосується життя і здоров’я дітей – це злочин, який має бути негайно покараний!

Законодавством передбачено два варіанти організації роботи медичного кабінету школи: відкриття медичного кабінету як структурного підрозділу школи або укладення договорів про медичне обслуговування з територіальною поліклінікою.

Через проблеми із документацією та відсутність врегулювання відносин Міністерства охорони здоров’я та Міністерства освіти і науки — перший варіант неможливий.

Залишається інший варіант. Згідно з Законом №2002, школа має укласти договір із поліклінікою, яка має ліцензію, та підготувати приміщення, що відповідатимуть всім нормам та вимогам. За укладеним договором, школа з частини свого фінансування (яке вона отримує через субвенцію), сплачує поліклініці за надані послуги. А медсестра отримуватиме зарплатню від школи через місцеву поліклініку-держпідприємство (або поліклініку-комунальне підприємство).

- Через дефіцитний бюджет, за який проголосувала влада, проблему переклали, як то кажуть з хворої голови на здорову! Керівників шкіл та ДНЗ, разом із батьками, загнали у глухий кут, мовляв, хочете, щоб вашим дітям надавали першу медичну допомогу профільні спеціалісти у межах навчального закладу – шукайте кошти! – коментує політик. – Я сам батько двох дітей. Тому для мене, як і для тисяч інших батьків, надважливо бути впевненим, що у разі необхідності, про життя і здоров’я дітлахів потурбуються фахівці – вчасно і професійно!

За словами Анатолія Нужного, збереження медпрацівника у навчальному закладі – це питання, яке невідкладно повинно вирішуватися на рівні, як центральної, так і місцевої влади.

- Як можна приймати бюджети з мільярдними фондами заробітних плат та непомірних премій за рахунок здоров’я майбутнього покоління? До мене вже звернулися представники батьківських комітетів. Нами неодмінно буде підготовлено та передано звернення до народного депутата України Сергія Шахова від політичної партії «Наш край» з вимогою до Уряду про негайне втручання та припинення злочинних дій МОЗу, — запевнив Анатолій Нужний.

*Політична реклама

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить