«Механізм нарахування субсидій спрощується», — Олег Гудзенко (відео)

gudzenko
besplatka_728_90_ukr

Уже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Кошти надходитимуть на їхні розрахункові рахунки, які будуть відкриті в «Ощадбанку».

Як розповів директор департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Олег Гудзенко, відповідно до постанови Кабінету міністрів №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг» відбуваються зміни в законодавстві, що передбачають собою декілька моделей виплат субсидій.

До 2019 року це були розрахунки департаменту соціальної політики на державні  кошти з надавачами комунальних послуг (за водопостачання, електроенергію, газопостачання). Зараз же механізм нарахування субсидій змінюється  в сторону спрощення: тепер кошти надходитимуть безпосередньо самим громадянам, адже кошти будуть надходити на їхні розрахункові рахунки, які будуть відкриті в державному банку «Ощадбанк» щодо розрахунків за комунальні послуги.

- Так, як і до монетизації субсидій, кожен бажаючий отримати субсидії повинен звернутися в департамент соціальної політики і подати відповідний пакет документів. Після цього всі сформовані дані передаватимуться в Міністерство соцполітики. В разі надання повного пакету документів, відповідно до постанови №848 про отримання субсидій, кошти надходитимуть на розрахункові рахунки отримувачів. Кошти надходитимуть щомісячно відповідно до асигнувань постанови Кабінету Міністрів України, — сказав Олег Гудзенко.

Обов’язковою умовою для отримання коштів є вказання номеру мобільного телефону отримувачем субсидій. Адже на телефон надходитимуть відповідні підтвердження з банку про зарахування коштів. Також це є підтвердженням особи, якій надіслані кошти. Якщо такий номер не буде вказаний при поданні заяви до департаменту соцполітики, така заява буде вважатися нерозглянутою і, відповідно, людина втратить право на отримання субсидій.

Умов про нарахування коштів для категорійних верств населення немає. Постанова передбачає загальні вимоги до всіх.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить