«Мені небайдужа доля тих, хто не може захистити себе сам», — Яна Тябут

IMG_2759
besplatka_728_90_ukr

Засновниця благодійного фонду «Доброкіт», представниця «Національного корпусу» Яна Тябут у студії «ВиЧЕрпно» розповіла про ідею виникнення фонду, про громадські проєкти, над якими працює зараз та якими бачить Черкаси у майбутньому. 

У місті  Яна Тябут відома, насамперед, як зоозахисниця. Її активна позиція захисту безпритульних тварин розпочалася із відвідування комунального притулку для собак.

«Мені небайдужа доля тих, хто не може захистити себе сам. І якщо для собак в місті є, принаймні, цей притулок, то для котів — немає нічого, вони незахищені. Завдяки моїм друзям, їх підтримці та бажанні брати участь у проєкті створився «Доброкіт», — розповідає Тябут.

Благодійний фонд націлений, передусім, на адопцію, тобто усиновлення котів. За переписом, який робили влітку, в Черкасах мешкає близько 5 тисяч безпритульних котів. Але створення притулку — це не вихід із ситуації, адже його можна заповнити за декілька днів. Тому благодійний фонд «Доброкіт» спрямований на передачі котів в сім’ї, а не запроторення до притулків.

«Ми забираємо тварину, вона проходить карантин, далі вона вакцинується, стерилізується і вже потім відбувається процес адопції і переїзд в нову родину. За ці 2,5 роки, що офіційно існує наша організація, 300 тварин ми вже забрали з вулиці. Це ті тварини, які ніколи вже на вулицю не повернуться. Ще близько 3 тисяч тварин силами волонтерів було стерилізовано за минулий рік», — каже засновниця.

Наразі Яна Тябут із волонтерами працює над новим громадським проєктом:

«Ми хочемо запровадити у Черкасах стерилізацію котиків. Для цього треба податися на громадський бюджет, виграти його, отримати певний ресурс і за ці кошти зробити стерилізацію 2 тисяч тварин у нашому місті», — зазначає Тябут.

Детальніше дивіться у нашому відео:

Анна Яворська

KAYLAS_BC

Можливо Вас зацікавить