Ми хочемо допомогти школам стати успішними, — Оксана Компанієць про інституційний аудит навчальних закладів (ВІДЕО)

Ми хочемо допомогти школам стати успішними, - Оксана Компанієць про інституційний аудит навчальних закладів (ВІДЕО)
besplatka_728_90_ukr

Державна служба Управління якості освіти, її територіальні органи, постійно напрацьовують механізми зовнішнього оцінювання, зокрема, сертифікацію вчителів, інституційний аудит. У вересні цього року заплановані перші планові інституційні аудити у 4-х школах Черкащини, які дадуть змогу навчальним закладам сформувати свою стратегію розвитку.

Про це у коментарі виданню «ВиЧЕрпно» розповіла начальниця управління Державної служби якості освіти у Черкаській області Оксана Компанієць.

– Освіта – це та сфера діяльності, до якої завжди прикута увага. І ми говоримо зараз не тільки про якусь формальну освіту в школах, а як про процес пізнавальної діяльності. Вона завжди була основою і запорукою успіху людини. І від того, якої якості ця освіта, залежить, чи буде успішною людина.

Так було завжди, і до освіти ставилися особливі вимоги. Єдине, що в різні часи ці вимоги були різні. І, якщо донедавна ми говорили про знання, які отримуються в процесі навчання, то зараз, перш за все, ми говоримо про вміння застосовувати ці знання. Тобто про ті вміння, які важливі для успішної людини. Це може бути і навчання впродовж життя, і вміння спілкуватися з людьми різними мовами, вміння працювати в команді. Все те, що робить людину успішною. І якщо такого результату немає, то складно говорити про якісну освіту. І зараз це є проблемою не тільки для нас, це те питання, над яким працюють системи освіти інших країн, — прокоментувала Оксана Анатоліївна.

ДСЯО

Відповідно до нового Закону Про освіту від 2017 року «Система забезпечення якості освіти» складається з трьох елементів:

- система зовнішнього забезпечення якості освіти;

- внутрішня система забезпечення якості освіти;

- система забезпечення якості тих органів, які працюють в системі освіти.

внутрішня система

– Коли ти постійно працюєш в якомусь напрямку, складно оцінити себе об’єктивно. Тому така зовнішня оцінка, яку проводитимуть фахівці, педагогічні працівники дасть їм можливість побачити себе зі сторони, зрозуміти, як їх оцінюють їхні колеги і дати зворотню інформацію про діяльність шкіл суспільству, державі. Тому що освіта – це завжди державна послуга. І держава завжди цікавитиметься, як відбувається такий процес і хоче, щоб він був якісний. Тому, я сподіваюся, нам вдасться вибудувати таку систему, яка б дала змогу зрозуміти, що насправді відбувається в освіті, — пояснила начальниця Управління.

Всі, хто працюють в освіті, роблять певні кроки, щоб розбудувати систему забезпечення якості освіти. Школи працюють в межах своїх повноважень, а Державна служба якості освіти працює у своїй сфері відповідальності, напрацьовуючи зовнішні механізми оцінювання, зокрема, й інституційний аудит.

аудит

– Якщо коротко окреслити завдання, які перед нами стоять, то це допомогти школам у розбудові таких внутрішніх систем, які допоможуть закладам освіти оцінити свою діяльність і дадуть підґрунтя для рішень, які дозволять реалізувати їхню індивідуальну траєкторію, стати успішними. Це досить тривалий і ґрунтовний процес. І те, що він постійно триватиме – це і є запорукою успіху, — наголошує Оксана Компанієць.

Власне, і Закон визначає, що система забезпечення якості освіти має на меті три речі:

- гарантування якості освіти;

- формування довіри усіх громадян до результатів діяльності закладів освіти;

- постійне вдосконалення системи освіти, закладів та процесів освіти.

мета

First1

Можливо Вас зацікавить