Минуле й сучасне: у Черкаському художньому музеї презентували дві виставки

DSC07061
besplatka_728_90_ukr

У Черкаському художньому музеї  з нагоди  Дня добровольця відбулися заходи.

Саме тут було презентовано фотопроект «PROMKA» від Олеся Кромпляса.  Метою фотопроекту є нагадування самим українцям  і всій світовій спільноті, що війна в Україні триває.

Експозиція фотопроекту складається із серії чорно-білих фотографій та полароїдних знімків воєнного кореспондента про українських героїв. Представлені фотороботи були зроблені впродовж жовтня-листопада 2016 року. За словами автора, поштовхом до створення саме цієї серії фото стало загострення конфлікту в зоні Авдіївки навесні 2016 року.

DSC07051

DSC07049

DSC07047

Відмітимо, що виставка «PROMKA» вже побувала у багатьох містах і містечках України та за кордоном, зокрема, в Цюриху, Женеві, Мюнхені, Варшаві, Празі, Лісабоні та Порту.

Також сьогодні у музеї було презентовано фотодокументальну виставку «УПА — відповідь нескореного народу», яку було підготовлено Українським інститутом національної пам’яті, Центром досліджень визвольного руху, Національним музеєм-меморіалом «Тюрма на Лонцького», а також Галузевим Державним архівом Служби безпеки України. Виставка дозволить відвідувачам детальніше дізнатися про українців, які організувалися у збройні підрозділи, котрі стали частинами Української повстанської армії, через яку пройшло понад сто тисяч осіб. За участь у повстанському русі чи його підтримку каральними органами СРСР було репресовано понад мільйон людей.

DSC07036

DSC07040

Поєднання виставок, які розповідають про минуле і  майбутнє українського народу, є дуже символічним. Про це під час свого виступу зазначив перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль.

- Сьогодні ми недаремно поєднали ці дві виставки у музеї. Вони дозволяють нам відродити і нагагадати історію нашого народу. І хто б нам що не розказував, які б псевдополітики, превдоісторики чи псевдофілософи не нав’язували свою позицію, нам варто пам’ятати, що ніяка структура не вистояла б без підтримки простого народу, — зазначив Віталій Володимирович.

Опісля офіційного відкриття виставок у Черкаському художньому музеї з нагоди Дня добровольця відбулося нагородження військових ювілейною відзнакою «Холодний Яр».

DSC07057

DSC07099

First1

Можливо Вас зацікавить