Міський голова Черкас готовий представити склад нового скороченого виконкому

bondarenko
unnamed

Позачергова сесія Черкаської міської ради, яка скликалася в першу чергу для прийняття міського бюджету Черкас, так і не розпочалася, оскільки на засідання прийшли лише 12 депутатів і міський голова.

Головна фінансистка Черкас Наталія Джуган заявила, що дана ситуація стала наслідком неспроможності виконавчого комітету затвердити головний документ життєдіяльності міста, через що вони не змогли подати його до Державної казначейської служби України. Наразі, хоч на рахунках міста і є певна сума коштів, проте витратити її навіть на зарплати бюджетникам, вони не мають права.

Також вона нагадала, що Черкаси — єдине місто в Україні, яке залишилося без бюджету на 2018 рік.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко назвав сьогоднішні події в Черкаській міській раді політичними спекуляціями та вкотре наголосив, що наразі вже готується подання до Верховної Ради України про її розпуск.

- Я спілкувався з приймальнею прем’єр-міністра, де мені сказали, що це є неприпустимо, коли відбувається саботаж діяльності місцевої громади. Я спілкувався з головою Черкаської облдержадміністрації і він теж не розуміє, як може бути бюджет міста Черкаси заручником певних інтриг. Тому я направив звернення до прокуратури та СБУ щодо діяльності певних осіб, які зірвали попередню сесію. Але я скажу так — я на шантаж не піду. Підемо разом всі на вибори. Ніяких посад, ніяких преференцій, ніяких підрядів тут ніхто не отримає, — висловив свою позицію Анатолій Васильович.

Третім питанням на порядку денному сьогоднішньої сесії, яка так і  не відбулася, стояло питання про припинення діяльності виконавчого комітету ЧМР.

- Шановні депутати, голосуйте, але голосуйте законно, щоб потім ніхто не оскаржував ці рішення в судах, — відзначив міський голова, запросивши всіх присутніх на засідання виконавчого комітету, що має відбутися у вівторок, 9 січня.

Анатолій Бондаренко вже готовий представити новий склад виконавчого комітету. Зокрема, його кількість він хоче скоротити до 7 осіб: трьох заступників і чотирьох осіб від громадськості.

- Від громадськості я хотів би, щоб це були представники правоохоронних органів, МНС, податкової і представник найбільшого платника податків міста Черкаси (я не знаю, чи це від «Азоту» хтось буде чи просто хтось від роботодавців). Я вважаю, що це буде оптимальний виконком. Депутати не погоджуються. Вони пропонують розподілити по квотному принципу, щоб від кожної фракції був представник у виконавчому комітеті. Будь ласка, але давайте цього представника будемо з громадою обговорювати. Без освіти, з кримінальним минулим, двічі судимих нам не потрібно, — заявив очільник Черкас.

Оскільки формування нового виконкому відбудеться не так швидко, міський голова сподівався, що сьогодні таки вдасться на сесії прийняти бюджет Черкас, оскільки виконавчим органом влади виступає і Департамент фінансової політики ЧМР.

- Якщо на сьогоднішній день заступники міського голови хворі і дехто не може приїхати, то це що колапс? Є виконавчий орган, є міський голова. І я, як міський голова, подав і вніс в порядок денний проект бюджету відповідно до доручення бюджетної комісії Черкаської міської ради, яка прийняла рішення, щоб я виніс на розгляд міської ради проект бюджету на 2018 рік. Так що є і така процедура, — запевнив Анатолій Васильович.

Нагадаємо, чергова сесія міської ради скликається на 10 січня.

Зауважимо, що ще в переддень сесії, дві депутатські фракції (БПП та ПВД) та депутатська група «Громадянська позиція»  відразу заявили, що не братимуть в ній участі.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить