Миття фруктів, іграшок, рук та ніг: чи потрібні черкасцям питні фонтанчики

648x444-images-2qq
besplatka_728_90_ukr

Упродовж літа споруди неодноразово зазнавали актів вандалізму з боку несвідомих містян. На сьогодні кількість таких випадків «зашкалює». Налічується декілька десятків зламаних та зірваних кранів (БК «Дружби народів»), пошкодження корпусу (парк «Сосновий Бір») та облиття фарбою (Алея Путейка). Про це повідомляє КП «Черкасиводоканал».

Цьогоріч питні фонтанчики не встигли пропрацювати й місяць, як в Долині троянд виявили пошкодження споруди, яку невідомі вирвали з кріпленням та покинули поруч. На місці залишилася лише комунікації. Звісно працівники КП «Черкасиводоканал» відразу відремонтували та встановили фонтанчик на місце.

645x484-images-1qq

Через таке використання та пошкодження громадської власності щороку кількість встановлених питних фонтанчиків зменшується. Цього сезону з 18 змонтовано лише 12.

До «чорного списку» потрапили наступні адреси розташування питних фонтанчиків: БК «Дружба народів», Площа 700 річчя, Площа «Слави» (вул. Хрещатик – вул. Святотроїцька), Алея Путейка, Перехрестя вул. Юрія Іллєнка та Сергія Амброса, річковий вокзал.

У 2016 році за кошти міського бюджету в різних районах міста було встановлено 18 питних фонтанчиків. Четвертий рік поспіль містяни мають змогу безкоштовно втамувати спрагу у спекотний літній період. Вода в них повністю безпечна та відповідає усім державним гігієнічним вимогам, адже подається вона безпосередньо з централізованої мережі водопостачання.

З першого погляду ідея про їх встановлення здавалася вдалою, але на практиці виявилась досить проблемною. Щороку, протягом сезону, працівники КП «Черкасиводоканал» щодня проводять планове обслуговування кожного питного фонтанчика. Під час таких об’їздів систематично фіксуються випадки використання не за призначенням, а саме – миття овочів та фруктів, залишки яких засмічують систему водовідведення, миття дитячих іграшок та особистих речей, рук та ніг, купання собак і котів та інше.

Тому комунальники закликають жителів міста дбайливо користуватися громадською власністю. Використовувати питні фонтанчики за призначенням.

Можливо Вас зацікавить