Поширити

Мобілізаційний план в області виконаний тільки на 28%

Мобілізаційний план в області виконаний тільки на 28%

Черкаський обласний військовий комісаріат отримав завдання на проведення заходів часткової мобілізації, що складає понад 2 тисячі військовозобов’язаних та 18 одиниць техніки національної економіки. Наразі ж мобілізовано до лав збройних сил України 580 військовозобов’язаних, що складає 28% від планового завдання. У той час, коли на цей час план мобілізації мав би бути виконаний на 50%.

Про це розповів на координаційній нараді обласний військовий комісар Євген Курбет, показавши у розрізі районів як виконується мобілізація, а також, щоб за його словами, продемонструвати головам РДА, який внесок вони зробили у виконання плану мобілізації.

 – Наприклад з Маньківки мобілізовано 3, з Маньківського району – 13, всього-на-всього, з Лисянки так само 3, Лисяський район – 13. Канів виконав на 21%, всього 21 військовозобов’язаний. По Умані план виконання складає 8%, бо з міста та району мобілізовано усього 16 військовозобов’язаних. І так далі… – розповів про невеселу статистику Євген Курбет.

Такі низькі показники мобілізації пояснюються декількома причинами, серед яких недостатня робота з медичним персоналом, який продовжує видавати неправдиві довідки про стан здоров’я призовників, а також недобросовісне виконання своїх службових обов’язків особами, які причетні до виконання плану мобілізації. Зокрема це стосується сільських голів та  місцевих військових комісарів.

 – У Городищенському районі два сільських голови – Журавської та Веремієвської сільських рад – були притягнуті до адміністративної відповідальності. Цій же відповідальності підлягають і військові комісари, – сказав Євген Курбет.

Також обласний військовий комісар наголосив, що окрім людського ресурсу армія потребує і техніку.  Він нагадав, що між районами було розподілено вже наявний автотранспорт, який потребує ремонту, після проведення якого буде доставлений у Черкаський автомобільний батальйон.

Реклама