На Черкащині хочуть запровадити соціальний супровід хворих на туберкульоз

На Черкащині хочуть запровадити соціальний супровід хворих на туберкульоз
в Медицина, Новини, Суспільство

Черкаська область протягом останніх років займає приблизно 15-16 місце за рейтингом по показниках захворюваності на туберкульоз по Україні. За 2017 рік в області вперше захворіли на туберкульоз понад 600 осіб.

Про це в ході прес-конференції, присвяченій Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом, розповіла головний позаштатний фтизіатр Черкаської обласної державної адміністрації Дар’я Левандовська.

За її словами, серед вперше діагностованих 23% мають таку форму туберкульозу, при якій туберкульозна паличка стійка до медпрепаратів. Відповідно, такі пацієнти потребують більш тривалого і вартісного лікування, яке, в деяких випадках, перевищує 250 тисяч гривень. Таке лікування досить тривале, тому залучаються благодійні організації, які допомагають хворим пройти курс лікування до кінця.

За словами пані Дар’ї, не тішать показники смертності серед хворих на туберкульоз. Це пов’язано, зокрема, з тим, що люди вчасно не звертаються за допомогою. Від цієї хвороби не застрахований ніхто, тому спеціалісти радять прислухатися до свого організму та не ігнорувати такі симптоми як безпричинна втрата ваги, відчуття слабкості, кашель, що триває понад 2-3 тижні, підвищення температури тіла без видимої на те причини, інтенсивне потовиділення вночі тощо. Потрібно не лякатися, а йти до лікаря, бо туберкульоз виліковний – нагадали присутнім.

З 1 січня 2018 рок розпочався масштабний проект, в якому бере участь і Черкащина. Він передбачає соціальний супровід людей, які хворіють на туберкульоз, – зазначила Наталія Несват, регіональний лідер ТБ-спільноти у Черкаській області. Мета цього проекту – забезпечити безперервне лікування таких хворих. Завдання того, хто здійснює такий супровід – контролювати те, як його “підопічний” приймає ліки, адже багато хто здається і перериває курс. До кінця року в області таким супроводом хочуть охопити понад 500 осіб, які хворіють різними формами туберкульозу.

Також спікери закликали звертати увагу на психологічний стан таких людей, адже ще з часів СРСР їх звикли вважати так би мовити “вигнанцями” у суспільстві, однак, насправді, це такі ж як і ми люди, які потребують певної допомоги. При цьому закликали не стояти осторонь цієї проблеми і місцеві ради, адже краще провести профілактику, ніж потім виділяти додаткові кошти на лікування.

Реклама