На Черкащині лисиці від голоду зграями ходять по селах

На Черкащині лисиці від голоду зграями ходять по селах
в Новини

Жителі сіл у Чигиринському районі бояться, що лисиці заразять сказом домашніх тварин і покрадуть птицю.

У Чигиринському районі лисиці почали часто заходити на подвір’я та красти домашню птицю. На це нарікають місцеві селяни. Кажуть: руді масово виходять із угідь, лякають людей та наносять чималу шкоду домашнім господарствам. Більше того, місцеві бояться перенесення ними небезпечних хвороб, як-от сказу повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Вікка.

Місцеві жителі розповідають, що лисиці приходять у двори зграями, крадуть гусей і, навіть, загризли собаку.

“Жителі і дачники Чигиринщини стверджують, що лисиці масово йдуть із Холодноярщини, бо там не стало природної для них поживи”, – зазначає черкащанка Оксана Колісник.

Водночас фахівці стверджують: популяція лисиць на Черкащині, зокрема й на Чигиринщині, в останні роки не зросла, а навпаки – зменшилася.

За словами головного спеціаліста Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Володимира Рибалки, цього року в області налічується 2146 голів лисиці, тоді як у 2014 – 2015 роках їх було більше на 200-300 голів.

“Чигиринщина – район не густонаселений і більшість сіл розташовані на окраїні лісів, у центрі мисливських угідь. Тому люди, по суті, живуть удома в диких тварин”, – зауважує він.

До обов’язків єгерської служби кожного мисливського господарства входить відстріл лисиць у мисливських угіддях, за межами населених пунктів.

По допомогу у вирішенні цієї проблеми у самих населених пунктах місцеві жителі можуть звертатися до сільських рад. Щодо небезпеки перенесення сказу, Володимир Рибалка запевняє: лисиці – лише один із переносників цієї хвороби. Але за статистикою, переносниками сказу здебільшого виявляються домашні коти та собаки.

За словами посадовця, вже близько п’яти років на Черкащині вакцинація лисиць не проводиться: на це не виділяються кошти.

А от для черкащан вакцини від сказу є в наявності.

Реклама