На Черкащині напрацювали план об’єднання ОТГ у новій редакції

DSC0219
besplatka_728_90_ukr

В області завершили доопрацювання перспективного плану об’єднання територіальних громад. Надалі його винесуть на розгляд депутатського корпусу обласної ради, згодом подадуть на затвердження до Кабміну. 

Розпочали роботу над оновленням перспективного плану у липні. До роботи залучили кожен район. Аби врахувати позиції усіх сторін, до обговорення запрошували голів РДА, райрад, сільських рад, депутатів обласної ради. Результатом такої напруженої роботи став повністю відредагований та доповнений документ.

– Перспективний план у новій редакції – не догма для районів, – каже заступник голови Черкаської облдержадміністрації Ярослав Березань. – Цей документ ніколи нею й не був для громад. Ми насамперед очікуємо й підтримуємо добровільну ініціативу від сіл. Адже з розумінням необхідності об’єднання, люди свідомо будуть готові взяти на себе відповідальність за подальше життя цієї громади після остаточного утворення ОТГ. Втім, наголошу, ухвалення рішень радами та проведення виборів – не означає, що громада автоматично буде визнана спроможною КМУ. У цьому випадку треба уважніше читати законодавство в частині визнання спроможності громад, переходу на прямі міжбюджетні відносини.

За місяць об’єднавчі процеси в селах значно активізувалися. Так, подали документи на призначення виборів до ЦВК за цей час 5 громад. Всього очікують на призначення виборів у жовтні вже 10 громад. У 8 створено робочі групи. Ще 4 отримали позитивні висновки ОДА про відповідність законодавству. Загалом же в області вже функціонують 26 ОТГ.

– Хочемо, щоб з 2019 року на прямі міжбюджетні відносити з державою у нас перейшло максимальне число спроможних ОТГ, – наголошує заступник голови ОДА. – Робимо акцент саме на спроможних, тих, хто зможе працювати самостійно прибутково.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить