На Черкащині обговорювали питання регулювання чисельності безпритульних тварин

На Черкащині обговорювали питання регулювання чисельності безпритульних тварин
в Новини

Днями  в Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення класифікації працівників органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся круглий стіл щодо впровадження Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на Черкащині на 2016-2020 роки.

До заходу долучилися представники структурних підрозділів облдержадміністрації, сільські, селищні голови, представники громадськості.
Учасники обговорили стан виконання обласної програми, яка затверджена рішенням обласної ради від 07.10.2016 № 9-7/VІІ. Заходами цієї програми передбачено:

– розробка та затвердження місцевих (міських, селищних, районних) програм регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами;

– створення (будівництво та/або облаштування) стерилізаційно-карантинних пунктів (притулків для тимчасового утримання тварин) на період стерилізації, карантину, вакцинації проти сказу;

– забезпечення функціонування системи гуманного вилову, масової стерилізації та вакцинації, реєстрації та обліку безпритульних тварин із подальшою передачею їх новим власникам або поверненням до ареалу попереднього перебування;

– здійснення інформаційно-просвітницької роботи серед населення щодо необхідності дотримання правил утримання і поводження з домашніми тваринами.

Варто зазначити, що за період дії Програми у 9 містах (Черкаси, Золотоноша, Ватутіне, Канів, Сміла, Катеринопіль, Звенигородка, Тальне, Кам’янка) та 5 районах (Драбівському, Кам’янському, Уманському, Тальнівському та Черкаському) затверджені місцеві програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами.

Також облаштовано стерилізаційні пункти у містах Катеринопіль, Золотоноша та Канів. Збудовано притулок для безпритульних тварин у м. Умань. У м. Черкаси на території КП “Черкаська служба чистоти” існує притулок розрахований на 200 тварин (80 вольєрів). Облаштовано мобільну (пересувну) операційну, яка функціонує на території Тальнівській обєднаній територіальній громаді. Тривають роботи з облаштування притулку у Кам’янському районі.

Учасники круглого столу обговорили також питання відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, яке визначено Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження». За порушення вимог цього Закону зловмисники несуть кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність. Органи Національної поліції згідно Закону вживають відповідних заходів у разі порушення законодавства про порядок поводження й утримання домашніх тварин. Адміністративна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами визначена ст. 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У разі наявності складу злочину відповідальність за жорстоке поводження з тваринами настає за ст. 299 Кримінального кодексу України.

За інформацією Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації

Реклама