На Черкащині створили надійний заслін лісовим пожежам

lisova_pozhezha
besplatka_728_90_ukr

Лісова пожежа за декілька хвилин може знищити десятки гектарів зелених масивів. Аби знизити ризик виникнення пожеж, лісова охорона здійснює низку комплексних профілактичних заходів: встановлює наочну агітацію, проводить роз’яснювальні бесіди з населенням, перекриває дороги шлагбаумами. Про це повідомляє  «Урядовий кур’єр».

Випробуваний метод боротьби з вогнем на Черкащині — мінералізовані смуги. Це своєрідний штучно створений протипожежний бар’єр у вигляді зораної полоси. Певну територію, яка межує з лісовим масивом, ретельно очищають від горючих матеріалів. Мінеральний шар ґрунту оголюється, а листя та інші матеріали, які здатні горіти, присипають землею. Під час загорання така смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки.

Лісівники обовʼязково захищають мінеральними смугами молоді насадження, особливо хвойні. Облаштовують їх також вздовж доріг та на межі з сільгоспугіддями.

Нинішнього року держлісгоспи створили 1662 км мінералізованих смуг та доглянули за 6283 км існуючих. Це допомагає лісівникам уберегти насадження від масштабних вигорань.

Можливо Вас зацікавить