На Черкащині вдвічі зменшилась забезпеченість ліками від туберкульозу

Легені
besplatka_728_90_ukr

До такого висновку дійшли спеціалісти Інституту аналітики та адвокації. Вони проаналізували, скільки замовляли медичних препаратів, та встановили фактичну забезпеченість пацієнтів у 2014-2016 роках.

Упродовж 2012–2016 років в Україні діяла державна цільова програма протидії захворюванню на туберкульоз. Фінансували заходи за кошти Державного бюджету та коштів Глобального фонду.

- За результатами дослідження регіон був наполовину забезпечений медикаментам, а у 2016 році показник знизився до 29%, – розповідає аналітик ІАА Поліна Колганова. — Але зрозуміти скільки хворих насправді отримували медичну допомогу ми не змогли, оскільки профільна установа Черкаської області надала інформацію лише про їх чисельність.

Фактична медикаментозна забезпеченість Черкаської області (1)

Також в Інституті аналітики та адвокації  дослідили епідеміологічну ситуацію регіону. За час дослідження кількість хворих у Черкаській області зросла, на відміну від більшості регіонів України, де вона зменшується. У 2016 році на диспансерному обліку перебувало 826 осіб.

Статистичні показники захворюваності та лікування хворих на туберкульоз у Черкаській області

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, туберкульоз є однією з десяти найпоширеніших причин смерті в світі. А у 2014 році Україна вперше ввійшла до п’яти країн світу з найвищим рівнем захворюваності на стійкий до лікування туберкульоз.

Довідка: Дослідження здійснене ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить