На Черкащині військовослужбовець тяжко побив товариша по службі

Уманчанина, який побив 65-річного чоловіка, засудили до чотирьох років в'язниці
besplatka_728_90_ukr

Військовою прокуратурою Черкаського гарнізону Центрального регіону виявлено факт приховування командуванням однієї з військових частин Черкаської області злочину, вчиненого військовослужбовцем строкової служби.

Встановлено, що 31.05.2018 у казарменому приміщенні військової частини військовослужбовець строкової військової служби застосував фізичне насильство до іншого військовослужбовця строкової служби цієї ж частини.

Внаслідок цього останній був доставлений до Смілянської міської лікарні з попереднім діагнозом апендицит, однак в ході оперативного хірургічного втручання лікарі виявили в постраждалого розрив селезінки, яку медикам прийшлося видалити. Тим самим постраждалому спричинено тяжке тілесне ушкодження.

Проте цей випадок посадовими особами військової частини приховувався до 06.06.2018.

07.06.2018 за даним фактом військовою прокуратурою Черкаського гарнізону розпочато кримінальне провадження, кваліфіковане за ч. 3 ст. 406 Кримінального кодексу України. В результаті проведення невідкладних слідчих (розшукових) дій прокуратурою гарнізону встановлено особу, яка вчинила вказане правопорушення, а також викрито факт приховування посадовими особами вказаного правопорушення.

У зв’язку з тим, що службовими особами вживались заходи щодо приховування вказаного випадку, військовою прокуратурою Черкаського гарнізону відносно 8 посадових осіб військової частини складено адміністративні протоколи, кваліфіковані за ст. 172-16 Кодексу України про адміністративні правопорушення (бездіяльність військової влади).

На даний час у відкритому кримінальному провадженні постраждалому призначена судово-медична експертиза. Вирішується питання оголошення нападнику про підозру.

Довідково: ч. 3 ст. 406 КК України, «порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості, що виявилося в завданні побоїв чи вчиненні іншого насильства, вчинене щодо кількох осіб або заподіяло легкі чи середньої тяжкості тілесні ушкодження, а також таке, що має характер знущання або глумлення над військовослужбовцем, вчинені групою осіб або із застосуванням зброї, або такі, що спричинили тяжкі наслідки, — караються позбавленням волі на строк від трьох до десяти років».

За інформацією прес-служби військової прокуратури Центрального регіону України

Можливо Вас зацікавить