На Черкащині вперше провели унікальну операцію з порятунку онкохворого (ФОТО, ВІДЕО)

На Черкащині вперше провели унікальну операцію з порятунку онкохворого (ФОТО, ВІДЕО)
в Медицина, Новини

На базі Черкаського обласного онкологічного диспансеру вперше провели аутострансплантацію стовбурових клітин дорослому пацієнту. Черкаси – третє місто в Україні, де можна зробити таку процеду. Відповідні клініки також є у Києві та Львові.

Суть такої процедури полягає у застосуванні високих доз хіміопрепаратів, що дозволяє побороти нечутливість клітин пухлини до стандартних режимів терапії. А власне трансплантація стовбурових клітин являється методом, що дозволяє швидко відновити нормальне кровотворення. Джерелом стовбурових клітин для трансплантації є периферична кров. Для забору стовбурових клітин використовують сепаратор клітин крові. Така процедура триває 4-5 год. Пункція кісткового мозку не потрібна.

84452a8f-08a3-42cc-86c5-3a8f68b162f5

Зараз у диспансері разом із черкаськими фахівцями працюють колеги з Латвії – керівниця Центру гематологічної трансплантації Клініки хіміотерапії та гематології університетської клініки м. Рига Ільзе Троцюка та головна медсестра Центру гематологічної трансплантації Інгуна Розенталє, які діляться власним досвідом в галузі трансплантології.

fed1efd3-61a6-4dae-90c2-8365b89b3b88

Пані Ільзе Троцюка зазначила, що черкаські лікарі мають високий професійний рівень й за два тижні навчання у Ризі оволоділи усією необхідною інформацією.

– Цього року у вересні ваші колеги приїхали до нас у Ригу на двотижневе інтенсивне навчання. Я зрозуміла, що лікарі з України мають високий професійний рівень, вони працювали зранку до пізньої ночі. Можу запевнити, що вийшла плідна співпраця. Зі свого боку ми намагалися подати максимально всю інформацію, аби вони добре володіли як теорією, так і практикою, – розповіла Ільзе Троцюка.

У Ризі трансплантацію стовбурових клітин проводять понад двадцять років.

fa18fd3a-e926-4f99-be42-af47d11a369e

За словами директора КНП “Черкаський обласний онкологічний диспансер Черкаської обласної ради“ Віктора Парамонова, у ньому створені всі належні умови для проведення подібних операцій: від стерильних палат до потужної вентиляційної системи, від технічного надсучасного устаткування та сертифікованого лабораторного обладнання та підбору фахової команди.

Детальніше дивіться у відео:

Довідково:

Високодозова хіміотерапія та аутологічна трансплантація гемопоетичних стовбурових клітин призначається як дітям, так і дорослим пацієнтам.

Проведення ВДХТ + АТГСК у дорослих показане при множинній мієломі, лімфомах, герміногенних пухлинах, як терапію рефрактерних форм або рецидивів, та у якості консолідації у першій лінії терапії.

Трансплантація кісткового мозку дозволяє підвищити ефективність лікування у два рази, та може бути єдиною можливістю вилікуватися.

В Європі щорічно проводитять 26 тисяч процедур для дорослих пацієнтів, коли в Україні – лише 90.

Реклама