На крок доступніше. У Черкасах відкрили мініатюрні архітектурні пам’ятки міста для людей із вадами зору

P1160875
престо 728_90_ранкова кава

Сьогодні у місті в рамках проекту «Простір без бар’єрів» було відкрито дві скульптури: біля центрального Палацу одруження та перед музеєм Кобзаря.

P1160873

Робота над проектом тривала майже рік, а кошторис однієї скульптури обійшовся місту в  близько 90 тисяч гривень.

«Робота зроблена для туристичного розвитку міста, але розрахована на те, щоб людям із вадами зору була можливість відчути красиві архітектурні пам’ятки міста, в якому вони живуть. Також був зроблений акцент і на напис, який пояснює, що це за будівля та її історію. Я намагався зробити скульптуру більш «живою», а що із цього вийшло — судити черкащанам», — зазначив архітектор Владислав Димйон. 

Demjan

Наразі планується створення нових скульптур, які одночасно і дадуть можливість людям із вадами зору пізнати архітектурні визначні споруди міста, і стануть ще одною окрасою Черкас.

«Сьогодні у місті відкрилися дві скульптури у рамках проекту «Простір без бар’єрів». У рамках цієї програми ми плануємо і далі на вулиці Хрещатик продовжувати встановлювати такі скульптури. Також ми хочемо зробити доступний простір для черкащан із обмеженими можливостями. Зокрема, я уже  дав доручення, щоб на пішохідних переходах, на тротуарах були насічки, щоб  ці люди могли відчувати, що вони повноцінні жителі цього міста»,  — наголосив міський голова Анатолій Бондаренко.

P1160871

Оцінити, як сприймається інформаційний текст до скульптур, та й і сама зменшена копія будівлі, мала змогу оцінити пані Тетяна, черкащанка із вадами зору.

«Тут такі вікна… Ооо, а це балкончик… гарно», — прокоментувала під час огляду Тетяна.

P1160859

P1160865

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить