Відсутність паспорта та прихована агітація: на виборчих дільницях Черкащини фіксують перші порушення

Відсутність паспорта та прихована агітація: на виборчих дільницях Черкащини фіксують перші порушення
besplatka_728_90_ukr

Сьогодні, 21 квітня, під час другого туру виборів усі виборчі дільниці на Черкащині відкрилися вчасно. Проблем з кворумом не зафіксовано. Про це повідомляє прес-служба «Комітету виборців України».

На деяких дільницях відбулось невеличке запізнення з початком голосування через технічні проблеми при підготовчому засіданні (опломбування скриньок, перерахунок бюлетенів, підготовка контрольного листа, тощо). Загалом суттєвих проблем при відкритті дільниць не зафіксовано.

Наразі фіксуються дрібні порушення процедурно-технічного характеру, а саме:

1) cпроба проголосувати без паспорта або за тимчасовим посвідченням;

2) невчасне або неповне опломбування скриньок;

3) видача бюлетенів тільки одним членом ДВК;

4) поодинока присутність в приміщенні для голосування представників МВС і МЧС.

Варто зауважити, що на білбордах та інших рекламних носіях присутня прихована агітація обох кандидатів в Президенти. Також фіксується прихована агітація у мережі Інтернет, здебільшого у тематичних і регіональних групах у соціальних мережах.

Загалом вже можна говорити про незначне зменшення явки виборців на контрольну годину, порівняно з першим туром голосування 31 березня. Ця інформацію надходить з усіх округів області.

Нагадаємо, що на Черкащині було зафіксовано порушення під час першого туру виборів.

Траплялися випадки, що жителі деяких сіл у Жашківському районі голосували без паспортів, також було зафіксовано три випадки знищення  та фотографування бюлетенів у Ватутіному та Каневі, де жінка намагалася розірвати бюлетень, аргументуючи це тим, що немає кандидата за якого можна проголосувати.За його словами, траплялися й такі випадки, коли приносили неопечатані мішки з бюлетенями без підписів членів виборчих дільниць. Про ці випадки були написані заяви до правоохоронних органів.

Найбільшого розголосу отримав випадок на Смілянщині щодо чоловіка, який, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, зміг проголосувати лише з четвертої спроби. Три спроби були неуспішними через відсутність у чоловіка паспорта, але з четвертої спроби він зміг віддати свій голос.

Можливо Вас зацікавить