На Золотоніщині вшанували пам’ять загиблого Героя Назара Крупки

dsc_0681
besplatka_728_90_ukr

У суботу, 17 вересня, у с. Коробівка на Золотоніщині відбулися заходи з вшанування пам’яті Назара Крупки, громадського активіста, майданівця, воїна, який віддав життя, захищаючи свій народ на Сході України, інформує прес-служба Золотоніської РДА.

Він був відомий далеко за межами свого району: учасник двох революцій, громадський активіст, який боровся проти режиму Януковича-Тулуба, помічник кількох народних депутатів від опозиції в період 2010-2013 років, доброволець. Назар воював у складі батальйону «Айдар», загинув 11 березня цього року неподалік Авдіївки під час мінометного обстрілу.

За ініціативи місцевої школи і громади села сьогодні в Коробівці відбулося відкриття меморіальної дошки у його рідній школі.

dsc_0631

На захід прибули друзі і побратими Назара, волонтери, АТОвці, односельці. Право відкрити меморіальну дошку було надано військовослужбовцям місцевої військової частини, які несуть службу на Сході України.

Відбувся мітинг на якому виступили заступник голови Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль, голова Золотоніської райдержадміністрації Олександр Лісовий, голова Золотоніської районної ради Валерій Саранча, мама Назара Тамара Федорівна Крупка, його шкільний учитель Петро Близнюк, заступник голови організації учасників АТО Леся Шкурко. Після мітингу учасники заходів пройшли ходою з прапорами і квітами до могили Героя де настоятель Золотоніського храму Архієпископа Кримського Луки Київського патріархату отець Олександр провів урочисту панахиду.

dsc_0690

Заходи завершилися екскурсією та відвіданням фотоекспозиції, присвяченій Назару Крупці, у Коробівському навчально-виховному комплексі. З нагоди заходу колективу закладу керівниками області і району було вручено обладнання та інтерактивну дошку для LEGO-класу.

Після відкриття меморіальної дошки стартували змагання з шашок, в яких взяли участь найсильніші гравці області і району. Шашки були пристрастю Назара і одним з побажань його односельців і рідних було якраз проведення турніру на вшанування його пам’яті. 

dsc_0801

У Першому шашковому меморіалі Назара Крупки взяли участь 39 шашкістів в тому числі 5 кандидатів у майстри спорту, 12 першорозрядників, учасники всеукраїнських і міжнародних змагань, чемпіони і призери Черкаської області. Нагороди переможцям і учасникам: кубки, медалі, іменні грамоти вручала мама Героя, якій допомагали голови адміністрації та районної ради.

Шашкові меморіали пам’яті Назара Крупки планується зробити традиційними. В районі діє програма щодо увічнення загиблих земляків у спортивних та культурно-мистецьких заходах.

Можливо Вас зацікавить