Наша пісня гарна й нова: чи повернеться стихійна торгівля на вулиці міста?

Наша пісня гарна й нова: чи повернеться стихійна торгівля на вулиці міста?
в Ексклюзив, Новини, Суспільство

Пару місяців тому міська влада вела активну боротьбу із стихійними ринками. Рейди патрульної поліції місцями незаконних продажів, знесення МАФів, мітинги стихійників – стали чи не найголовнішими подіями літа. Зміни нібито і настали: тротуари стали вільнішими, палатки, які заважали проходити містянам переїхали на інше місце. Та ось надворі уже осінь і деякі із цих палаток повертаються на старі місця. Журналіст «ВиЧЕрпно» поцікавився, чи закінчилася боротьба із стихійними ринками та чи буде справа доведена до кінця.

На адресу нашої редакції поступила скарга від жительки міста, яка разом із своєю сім’єю купила у вуличних продавців пиріжки, але замість смачної здоби отримали несвіжу начинку із неприємним запахом.

“Зазвичай не купляю ніяких пиріжків на вулиці, але цього разу уступила проханням дітей. Купили пиріжки з капустою і сосиску в тісті у продавчині, що торгує неподалік Центрального ринку. Сказати, що вони виявилися несвіжими, це нічого не сказати. Чоловік повернув пиріжки продавчині, гроші за них вона віддала. Але ж справа в тому, що ми могли всі потруїтися”, – ділиться обурена дописувачка.

Отож, оскільки купівля таких продуктів відбувалася у незаконному місці, ми вирішили проїхатися містом та подивитися, як продають уже готові продукти, а найголовніше переконатися у тому, чи є вони свіжими і безпечними у споживанні.

Спочатку  вирушаємо до Першої міської лікарні. Поблизу будівлі стоїть пані Олена. Жінка має палатку, в якій  пропонує прохожим гарячі напої, хот-доги, булочки та іншу здобу. Продавчиня переконує, що їжа свіжа, а для достовірності пропонує подивитися накладну.

«Існує накладна і кожен може подивитися на дату виготовлення товару. Нам не дозволяють вуличну торгівлю, але ж треба якось виживати, а от щодо узаконення, то не вистачає грошей. На день заробиш то й добре», – додає жінка.

r_lv-sa6f2w

Таких палаток по місту ми знайшли чимало, привітні продавці й апетитна їжа ніби і приваблює, але страх перед отруєнням зупиняє. З одного боку, можна зрозуміти і цих продавчинь і те, чого вони продовжують торгувати цими продуктами, адже за це вони живуть, це їх заробіток і в деякій мірі завтрашній день. Та от із іншого боку, де гарантія того, що продукти, які вони продають є свіжими, адже накладна накладною, але чи справді дата у ній відповідає свіжості продукту, а ще плюс до всього санітарні норми, у яких здійснюється продаж. Більшість із цих палаток стоять на переходах, поблизу стоянок, а пил та бруд потрапляють на них навіть попри те, що вони замотані у целофанові пакети.

wbbysutasq4-1

Та якщо про свіжість і придатність продуктів, які продають безпосередньо на вулиці, ми можемо тільки розмірковувати, спираючись на власний досвід і розповіді черкасців, то, оглянувши місця, де колись була стихійна торгівля, ми на власні очі можемо пересвідчитися, що тротуари потроху знову  “обростають” вуличними торговцями.

Черкасець Микола також помітив те, що місця на тротуарах знову стає менше:

«Я люблю їздити на велосипеді містом, але як тільки з’явилася можливість їздити, не обминаючи пункти продажу, вони знову повернулися. Воно то й наче добре, все під рукою, але ж інколи заважає».

Отож, послухавши думку містян та переконавшись особисто у тому, що стихійна торгівля повертається, цікавимося у патрульної поліції, чи проводять вони ще роботу по боротьбі із незаконною торгівлею.

«Наразі незаконної торгівлі стало менше, але якщо патрульні помічають її, то, звичайно попереджають продавців  про наслідки та про адміністративну відповідальність», – на цьому наголошує прес-секретар патрульної поліції Зоя Вовк.

Ми вирішуємо поцікавитися також і у місцевої влади, чи буде продовжуватися боротьба із стихійними ринками.

Начальник управління інспектування та архітектури містобудування Олександр Давиденко переконує, що хоч зараз дії стосовно незаконних продажів призупинилися, але після Дня міста робота активізується.

«Активні дії  тимчасово призупинилися. Я думаю, що після Дня міста ми активізуємо свою роботу стосовно стихійних ринків, просто зараз усі сили покладенні на підготовку до свята», – відзначив чиновник.

Чи вдасться у Черкасах боротьбу із стихійною торгівлею довести до кінця, чи повториться практика попередніх років, покаже час.

Автор Владислава Самелюк

Реклама