Натхненна коханням, визнана світом. Уманчанка – серед сотні кращих художниць світу

Натхненна коханням, визнана світом. Уманчанка – серед сотні кращих художниць світу
в Новини

«Хочеш зробити пензлем мазок через усю картину – зроби це…» Вона знає всі техніки малювання, на її рахунку десятки виставок і сотні картин, та відчувати полотно і малювати так, як підказує серце навчив її він.

Дирижер-італієць надихнув уманську художницю Дар’ю Дему-Пісну на створення нової серії картин, частина з яких увійшла до світового каталогу «We Contemрorary», а сама художниця потрапила у сотню кращих митців світу, – пише “Вечірня Умань”.

«За всю історію існування каталогу, українські художники вперше потрапили на його сторінки» – розповідає Дар’я.

Каталог «We Contemрorary», до якого ввійшло шість українських художниць, презентували в Києві на початку вересня. Той день, для Дар’ї став роковим, адже в  Україну приїхав не тільки каталог, а й він – дирижер, якому присвячені всі роботи на сторінках світового видання.

87

«Його приїзд став для мене сюрпризом, приємно, що цей каталог ми відкрили разом» – розповідає художниця.

Вони познайомились у небі, коли Дар’я летіла на виставку в Італію, де презентувались її роботи. Саме ця поїздка змінила все.

«Кожна робота в каталозі присвячена йому та Італії, місцям де ми проводили разом час, гуляли, чи просто проходили повз», – згадує художниця.

Картини на сторінках каталогу

– Це перша будівля яку я побачила в Італії – Міланський палац. І після повернення в Україну його вітражі залишились на моєму полотні… Цю піцу їли ми разом. Здавалося б банальна річ, але картина поєднала у собі символ Італії, і нас, як чоловіка і жінку… Коли сотні людей проходять повз тебе а ти не бачиш нікого, – ти танцюєш, в самому центрі міланського палацу разомі з ним… На картині кав’ярня, де я провела останній вечір у Мілані, він грав на фортепіано…

4

658

«Велике щастя мати поруч людину, яка тебе надихає»

Після повернення з Італії, за два місяці Дар’я намалювала понад півсотні картин, які вже неодноразово намагались купити, та поки що вони залишаються у її приватній колекції.

«Для написання картин мені стало достатньо однієї ночі. Коли ти ввечері згадуєш якийсь приємний момент, береш в руки пензля і до самого ранку малюєш», – розповідає Дар’я.

900

«Він вчив мене писати дощ….»

Два пензля – одне полотно. Без жодних знань техніки малювання, дирижер вчив художницю писати дощ: «Ми робили це так, ніби дощ іде прямо в кімнаті, падає на нас, на картину» – згадує Дар’я.

Картина залишилась не дописаною. Та завершувати її художниця не збирається, каже, що зробить це лише в тому випадку, коли їх шляхи розійдуться. І запевняє, що  ніколи не продасть картину, вона назавжди залишиться і її колекції.

Реклама