Навчання в задоволення: курсант ЧІПБ розповів про те, як навчався у польській школі пожежної безпеки

FB_IMG_1528212033386
besplatka_728_90_ukr

Побувати за кордоном, отримати нові знання і подивитися як навчаються твої ровесники і майбутні колеги в іншій країні – про таке, певне, мріють багато українських студентів. Така можливість у нашої молоді нині справді є. Так, у рамках програми Erasmus+ один із курсантів Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля поїхав до Головної школи пожежної служби, що у Варшаві.

Леонід Лукашенко, курсант 4-го курсу 41 взводу, розповів, що навчання в польському університеті відрізняється від навчання в ЧІПБ, зокрема, подачею навчального матеріалу. У польському університеті після начитки відразу проходять заняття, а в українському інституті окремо лекції, окремо заняття. Навчання відбувалось з понеділка по четвер. П’ятниця, субота та неділя — вихідні. Курсанти ЧІПБ навчаються до п’ятниці включно, а бувало, що й до суботи. Також незвичним для хлопця була поведінка викладачів.

- У школі такий принцип у навчанні — кинули у воду і пливи. Викладач дав завдання і курсанти самі їх виконують. Якщо щось не зрозумів, щось не виходить, завжди можна звернутися до викладача, який все пояснить. У нас же викладач «розжовує» інформацію, — розповів Леонід.

IMG_20180524_144113499_BURST000_COVER_TOP

Через інакшу програму навчання в польському університеті було складнішим. У них більш детальніше подається навчальний матеріал. Ускладнювалось навчання й недосконалим володінням польської мови.

- І мені було складно з викладачами, і їм зі мною, але йшли назустріч. До мене не було жодних «поблажок», — сказав Леонід.

У Головній школі пожежної безпеки до всіх відносились однаково: не важливо, перед тобою курсант з Польщі, України чи іншої країни.

IMG_20180522_121626711_HDR

За 4 місяці Леонід дізнався багато корисної інформації, яка знадобиться йому на практиці. Зокрема, отримав багато знань і з галузі психології. Хлопець зрозумів, що не нормально, коли начальник кричить на своїх підлеглих чи викладач на студентів, не нормально проявляти агресію. «Ви не подумайте, ми вас не сваримо, ми вам підказуємо», — навів приклад спілкування викладачів з курсантами Леонід.

IMG_20180510_142040230

За час навчання Леоніду вдалося проявити себе як керівник команди на міжнародних навчаннях «Фенікс». У його команді були групи з Білорусі та Литви і, звичайно, поляки. Курсанти з Білорусі чудово розуміли лише російською, а курсанти з Литви — польську. Леоніда призначили командуючим, оскільки він віддавав команди обома мовами.

FB_IMG_1528212047822

Леонід Лукашенко — перший курсант, який поїхав у Польщу на навчання у рамках програми Erasmus+. А пройшов через те, що за декілька місяців до поїздки отримав карту поляка, адже має польські корені, цьому є підтверджуючі документи. Хлопець вчив історію Польщі, географію країни, польську мову, щоб у Києві успішно здати екзамени на отримання карти.

IMG_20180514_085055282_HDR

За цією програмою навчатися в Головній школі пожежної служби приїхали курсанти із Сербії та Словаччини.

Усіх студентів у Польщі держава забезпечує гуртожитком та виплачує стипендію, навіть контрактникам, щоб вони самі змогли оплатити проживання. Розмір стипендії складає 500 злотих в місяць для поляків.

IMG_20180521_100251830

На декілька днів приїхав Леонід в Україну задля того, щоб здати вступні екзамени в Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, адже хоче продовжити навчання, щоб здійснити свою мрію.

- Хочу залишитись на службі, адже мрія мого дитинства — бути військовим і носити погони. У мене тато військовий, тому з цього все й пішло. Мрію стати генералом, — поділився своєю мрією Леонід.

Через декілька днів курсант знову поїде в Польщу задля іще 2 місяців навчання.

- Я отримав неймовірне задоволення від навчання в Польщі, зокрема, великий багаж практичних знань, які я недоотримав тут. Тому хочу поїхати в Польщу знову, щоб отримати знання по максимуму і ділитися своїм досвідом в Україні, у рідному інституті, — розповів хлопець.

Довідково: Програма Erasmus+ це програма Європейської комісії на період із 2014-2015 навчального року по 2020-2021 н. р. По суті, вона є продовженням програми Erasmus, яка тривала з 2007 по 2014 рік, і була частиною ще більшої програми. У 2017 році святкувалося тридцятиріччя цієї програми — в цілому вона триває із 1987-го року. Це дуже велика програма, і спрямована вона не тільки на вищу освіту, а й на післядипломну, та освіту для старших людей. Віднедавна у цій програмі у якості партнерів почали розглядати не лише країни Європейського союзу, а й країни-партнери ЄС, серед яких – і Україна.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить