Не кількість, а якість: на Черкащині працюють над укрупненням ОТГ (ФОТО, ВІДЕО)

FB_IMG_1576000942488
besplatka_728_90_ukr

До ночі в стінах Черкаської облдержадміністрації обговорювали зміни до перспективного плану формування територіальних громад Черкаської області. Усе для того, щоб на території регіону функціонували виключно спроможні ОТГ.

Головне – не кількість, а  якість, у  ході зустрічі з представниками об’єднаних територіальних громад відзначив голова Черкаської ОДА Роман Боднар, зауваживши, що вже наразі на території області 16 із 60 ОТГ потребують переформатування. У визначенні їх спроможності в облдержадміністрації керуються затвердженою методологією Міністерства розвитку громад і територій.

– Коли створювалися окремі територіальні громади, вони не завжди відповідали тому баченню, стратегії, які закладало Міністерство розвитку територій і громад. Зараз Міністерство нам направило рекомендації, у яких радили нам укрупнити громади, щоб вони були більш спроможні, — відзначає Роман Миколайович.

У методології йде мова про три основні умови, які мали бути дотримані при утворенні тергромад. Зокрема:

- неподільність території;

- проживання на території громади не менше 250 дітей шкільного віку і 100 дітей дошкільного віку;

- наявність на території потенційної ОТГ опорного навчального закладу.

Далі вираховується рівень спроможності ОТГ – це і чисельність населення не менше 3 тисяч осіб, територія у понад 200 кв. км, індекс податкоспроможності має бути не нижче 0,3 від середнього значення даного індексу по Україні та частка місцевих податків і зборів не менше 10%.

Детальніше ознайомитися із Методичними рекомендаціями щодо оцінки рівня спроможності територіальних громад можна ТУТ.

Деякі громади, відзначає очільник області, теоретично відповідають критеріям, однак без дофінансування з державного бюджету перспектив самостійного розвитку не мають.

Потрібно дати шанс довести свою спроможність тим ОТГ, які пройшли шлях добровільного об’єднання, вважають голови територіальних громад.

80412976_479233426042504_7950154957917782016_n

– Нашій громаді ще й року немає, — наголошує голова Сагунівської об’єднаної територіальної громади Ірина Бодяненко, коментуючи перспективу об’єднання їхньої ОТГ з Червонослобідською. – Виходить, люди тільки встигли зробити документи, зареєструвати всі будівлі, які взяли собі на баланс, відкрили рахунки… Було багато чого зроблено.

Недоцільним вважає об’єднання і Буцької та Іваньківської ОТГ голова першої громади Сергій Залізняк. Апелює – буде зовсім знівельований принцип наближення послуг до жителів тергромад.

– Найвіддаленіше село нашої громади знаходиться за 25 кілометрів від районного центру. То де ми наблизили послуги до населення? Тому я категорично проти такого об’єднання, — відзначив голова Буцької ОТГ Сергій Залізняк.  

Найбільше дискусії точилися у ході наради навколо питання, який же населений пункт стане центром майбутньої територіальної громади у разі об’єднання вже утворених ОТГ. Голова ОДА нагадав, що перевага надається містам обласного підпорядкування, діючим або колишнім районним центрам, оскільки в цих містах залишилася найбільш розгалужена інфраструктура.

Найближчим часом перспективний план об’єднання територіальних громад Черкаської області має бути відправлений на Міністерство розвитку територій і громад. Після проходження всіх процедур у наступному році будуть оголошені вибори серед тих громад, які за всіма методиками будуть спроможними і матимуть перспективу на розвиток.

Детальніше дивіться у нашому відео:

First1

Можливо Вас зацікавить