«Не потрібно вигадувати велосипед», — Олександр Радуцький про децентралізацію

raduckij
besplatka_728_90_ukr

Не шукати нові шляхи, а скористатися європейським досвідом запропонував секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький на круглому столі, присвяченому темі децентралізації. 

 — Нам не потрібно нічого вигадувати, Європа за нас вже все вигадала, є вже той велосипед. Треба сідати на нього і працювати. На прикладі тієї ж Польщі ми бачимо, що за 5-7 років країна повністю  змінилася.

Не будемо далеко ходити. Сесією Черкаської міської затверджено громадський бюджет, за допомогою якого ми даємо можливість черкасцям приймати участь у формуванні міського бюджету. Цей проект дає можливість громадянам без посередників вирішувати, куди саме спрямувати бюджетні кошти — наразі це 5 мільйонів гривень. То чим це не децентралізація? — запитав у присутніх Олександр Радуцький.

Окрім того, завдяки акцизному податку, який був переданий з державного на місцевий рівень, поповнився міський бюджет, відзначає Олександр Романович. За рахунок цього у місті проводяться заходи з енергоефективності: ремонтуються дахи в школах і дитячих садочках, замінюються склопакети, утеплюються фасади та інше.

 — Я практик, я бачу результат і працюю на нього. Все дуже просто. Тому ми можемо піаритися на цих речах (питання децентралізації — ред.), займатися популізмом, але зрештою ми маємо створити комфортні умови для наших громадян, — підсумував секретар міськради.

First1

Можливо Вас зацікавить