Низький рівень вакцинованих, відсутність інсуліну та 50 % підписаних декларацій: Уляна Супрун проаналізувала ситуацію з медичною реформою у Черкаській області

DSC_0218
besplatka_728_90_ukr

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун завітала до Черкас, щоб поспілкуватися із лікарями, виконавчою та місцевою владою, аби побачити, як проходить медична реформа в області та допомогти у вирішенні медичних проблем регіону.

Майже 50 % пацієнтів Черкащини вже підписали декларації зі своїми лікарями. На сьогодні створено 32 центри первинної медико-санітарної допомоги, 30 із них є некомерційними підприємствами. 24 заклади первинної допомоги вже підписали договори із Національною службою здоров’я.

Уляна Супрун закликала черкащан підписати декларації з сімейними лікарями, хто ще цього не зробив. Адже ці лікарі отримають більше фінансування, не базові 7-8 тисяч, а 15-20 тисяч гривень заробітної плати, що буде гідною зарплатою для сімейного лікаря та терапевта.

З наступного року входить в дію оплата послуг через Національну службу здоров’я на аналізи та діагностичні дослідження. Також з початку 2019 року діє програма «Доступні ліки», за якою пацієнти отримуватимуть медикаменти безкоштовно або з маленькою доплатою. З 2020 року буде покриватися весь комплект медичних послуг. На всі послуги буде визначено один тариф, який оплачуватиметься через Національну службу здоров’я.

- Фінансування медичних послуг з 2020 року значно відрізнятиметься від того фінансування, яке є зараз. Зараз ми даємо гроші лікарні, щоб медики, імовірно, надали допомогу пацієнтам. А з 2020 року ми оплачуватимемо вже надану послугу. Ви ж як ідете до перукарні – не приносите із собою шампунь, воду і рушник. Так само буде і в лікарні. Якщо ви приходите на операцію, в оплату її проведення входитимуть ліки, робота лікарів, операційна, анестезіолог, наркоз і так далі. Пацієнт не приноситиме пакет із ліками, витратними матеріалами. Це все буде включено у визначений тариф, — пояснила Уляна Супрун.

DSC_0220

По всій країні є досить низький рівень проведення вакцинації. Ця проблема існує і в Черкаській області. Зокрема, зафіксовано спалах кору. В Україні у цьому році від цієї хвороби загинули 11 людей, 55 тисяч захворіли.

У Черкаській області були нарікання від Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА, що залишається забагато невикористаних вакцин, які не поміщаються у холодильники для їхнього збереження. Батьки не вакцинують своїх дітей. Тому із метою активнішої вакцинації проводитимуться спеціальні заходи для її заохочення: заборона відпускати невакцинованих дітей до шкіл, проведення аудиту холодильників зберігання вакцин, проведення просвітницької роботи щодо важливості вакцинації.

Наразі в Черкаській області постала потреба у дофінансуванні інсуліну для інсулінозалежних через його відсутність. Але є певна розбіжність між потребою, яку надає область, та потребою, яку в Міністерстві бачать через електронний реєстр інсулінозалежних пацієнтів. У реєстрі є майже на 1000 пацієнтів менше, ніж область подає на фінансування, тому Уляна Супрун пообіцяла вирішити цю проблему.

- Ми маємо знати, що відшкодовуємо інсулін для справжніх пацієнтів, а не для мертвих душ, — сказала вона.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить