Оксана Компанієць у студії «Вичерпно» розповіла про новації, які містить прийнятий закон «Про повну загальну середню освіту» (ВІДЕО)

Записати
besplatka_728_90_ukr

Начальниця управління Державної служби якості освіти у Черкаській області Оксана Компанієць у студії «Вичерпно» розповіла про те, що змінює новий закон «Про повну загальну середню освіту».

- Новий закон «Про повну загальну середню освіту» суттєво відрізняється від попереднього, оскільки є логічним, а всі нововведення направлені на те, щоб забезпечити якість повної загальної середньої освіти, — відзначила Оксана Компанієць.

Щодо змін, на яких наголосила пані Оксана, можемо виокремити кілька нововведень:

- перш за все, це гарантування рівного доступу до освіти, тобто заборона приймати до першого класу на підставі конкурсу. Дитина має навчатися в школі з дотриманням територіальної доступності, але це не обмежує право батьків обрати інший навчальний заклад;

- можливість самостійно обирати напрям навчання, тобто батьки з огляду на здібності, навички, бажання дитини можуть обирати індивідуальне навчання, потрібно лише написати заяву в заклад освіти та розробити індивідуальний план разом із вчителями;

- наступна можливість — це створення наукових ліцеїв для дітей, які бачать себе в науці та цікавляться нею;

- також важливим є те, що на законодавчому рівні вперше детально прописані права учнівського самоврядування. Учні можуть долучатись до вирішення питань, які стосуються освітнього процесу.

Детальніше дивіться у відео:

First1

Можливо Вас зацікавить