Олег Журба розповів про особливості малоінвазивних методів оперативних втручань (ВІДЕО)

Олег Журба розповів про особливості малоінвазивних методів оперативних втручань (ВІДЕО)
besplatka_728_90_ukr

Останнім часом малоінвазивні методи оперативних втручань стають все більш популярними. Вони стали можливими завдяки розвитку медичної науки та створенню дорогої апаратури світовими лідерами у цій галузі (Німеччина, США, Японія, Китай). Ці види хірургічних втручань вже близько тридцяти років з успіхом застосовують та удосконалюють у розвинених країнах світу як найбільш ефективні при оперативному лікуванні цілої низки патологій. У студії «ВиЧЕрпно» головний позаштатний кардіохірург Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації та кандидат медичних наук Олег Журба розповів, чи може обласний кардіологічний центр запропонувати малоінвазивні методи лікування черкащанам.

За його словами, суть такої методики полягає в менш травматичному хірургічному доступі до місця проведення операції. Хірургічний доступ в цьому випадку здійснюється за допомогою розрізів завдовжки до семи сантиметрів, через які встановлюються оптичні й інструментальні порти.

- Зараз склалася така ситуація в світі, що кожен пацієнт вибирає собі лікаря самостійно. Дуже великим попитом користуються малоінвазивні операції не з розрізу 20 см, а 5-7 см. Ми можемо виконувати такі оперативні втручання на мітральному клапані, для хворих з ішемічною хворобою серця та при патологіях аортального клапану. Такі оперативні втручання можна робити пацієнтам на початкових стадіях захворювання. До прикладу, якщо прийде пацієнт, у якого є ураження одного клапану або коронарної системи, то його не можна оперувати, — зазначив Олег Журба.

Детальніше дивіться у відео:

First1

Можливо Вас зацікавить