Олександр Завітневич висловив співчуття з приводу катастрофи літака МАУ в Ірані

IMG_3576
besplatka_728_90_ukr

Голова Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич висловив співчуття рідним та близьким загиблих у катастрофі літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» в Ірані.

Одразу після авіакатастрофи було створено та розпочато роботу оперативного штабу при РНБО України. Олександр Завітневич повідомив, що був розроблений і негайно почав реалізовуватися план дій, які мали би допомогти з’ясувати причини того, що сталося, а також мінімізувати загрози для інших українських повітряних суден та пасажирів. До Тегерану було відправлено пошуково-рятувальну та експертну групу із 45 найкращих фахівців.

Разом із спеціалістами Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами, Державної авіаційної служби, «Міжнародних авіаліній України» та представниками інших відомств, в Іран були також відправлені фахівці у сфері розслідування авіаційних катастроф Головної інспекції Міністерства оборони України, які брали участь у розслідуванні збиття пасажирського літака компанії Malaysia Airlines, що виконував регулярний рейс МН17.

Завдяки ретельній та професійній роботі наших експертів було отримано переконливі попередні докази, які не дозволили приховати факт збиття українського літака Boeing 737. І сьогодні керівництво Ірану повністю визнає, що трагедія сталася через помилкові дії військових їхньої держави. Фактично за короткий період часу Україна отримала ситуацію достатньої ясності, міжнародної підтримки, моральної і правової переваги.

Президент України В.Зеленський у розмові із Президентом Ірану Хасаном Рухані домовилися про максимально швидке закінчення ідентифікації усіх  загиблих. Очікується, що до 19 січня тіла померлих повернуть в Україну, щоб їхні рідні могли з ними попрощатися.

Олександр Завітневич зазначив, що важливим є проведення повного і всебічного розслідування всіх обставин цієї катастрофи, що дозволить притягнути винних до відповідальності.

15 січня відбудеться засідання Комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки, на якому буде заслухано інформацію оперативного штабу при РНБО щодо катастрофи літака Boeing 737, авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» в Ірані.

First1

Можливо Вас зацікавить