Операція «Ялинка»: як на Черкащині бережуть новорічні дерева від браконьєрів

DSC03618
start-728x90-animated

Зазвичай перед Новим роком у державної лісової охорони розпочинається «гаряча» пора – проводяться цілодобові чергування, щоб вберегти хвойні насадження від браконьєрів. Активна кампанія охорони новорічних дерев вже розпочалася і на Черкащині.

DSC03641

DSC03613

Наразі в області діє операція «Новорічна ялинка», за якою проводять охорону зелених насаджень 72 бригади – цілодобове чергування та патрулювання по спеціально розроблених маршрутах. Лісівники постійно об’їжджають плантації молодих насаджень.  До охорони ялинок залучені також квадрокоптери. Головний лісничий Чигиринського лісгоспу Сергій Перов розповів, що за їхньою допомогою лісівники спостерігають зверху за територіями молодих хвойних насаджень, та у разі браконьєрства фіксують порушників. На сьогоднішній день затримано 2 браконьєри.

DSC03659

Окрім того, лісівники вберігають хвойні насадження від вирубки браконьєрів їхнім навмисним незначним пошкодженням, псуючи товарний вигляд дерев. Для насадження це не приносить ніякої шкоди, тому що для сосни головне – верхові лутовки, але браконьєри, побачивши зіпсовану гілку на ялинці, не спиляють її, тому що за неї вони нічого не вторгують. Також дерева обробляються спеціальними речовинами, які у теплі виділяють неприємний запах.

Начальник сектору реагування Патрульної поліції Чигиринського відділення поліції Смілянського відділу поліції ГУНП у Черкаській області, майор поліції Віталій Назаренко розповів, що заходи з контролю порушників проводяться цілодобово. Рейди проводяться як по лісовим масивам, так і на дорогах, які розташовуються поблизу лісу, де перевіряються автомобілі із ялинками. Поліцейський розповів, що найбільш гаряча пора для придбання ялинок — 10 днів до Нового року.

При перевірці новорічних дерев поліцейські дивляться, чи наявна квитанція купівлі у власника та чи є чіп на ялинці, на якому зазначено штрих-код. За ним перевіряється інформація про місце придбання, вартість дерева.

DSC03678

Начальник управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко розповів, що лісівники Черкащини можуть запропонувати черкащанам реалізацію новорічних дерев кількістю 82 тисячі штук. Це і ялинки, і сосни, і, як варіант, хвойні дерева у горщиках, які навесні можна буде висадити в землю. Ціна новорічних дерев, як і в минулому році, не змінилась і вартує від 48 до 200 гривень.

DSC03682

DSC03683

- Перед населенням стоїть вибір – купити ялинку від 48 гривень чи зрубати її самовільно. Штраф сягає від 500 до 2000 гривень. Тому краще придбати законну ялинку, при цьому не принести шкоди природі лісового господарства, — сказав Олександр Дзюбенко.

DSC03685

DSC03610

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить