Опитування для черкащан: вигляд театральної площі буде узгоджений із містянами

в Новини

Упродовж двох місяців буде проводитися дослідження Театральної площі міста Черкаси, щоб зрештою розробити технічне завдання, яке ляже в основу проєкту її реконструкції. Таку інформацію сьогодні озвучили під час спільного обговорення між громадськими організаціями, владою міста та області, передає з місця події журналіст «Вичерпно».

— Ми завжди проводимо публічні консультації, щоб громадський простір формувався за участі самих містян. Наша задача провести дослідження, на основі якого ми зможемо розробити технічне завдання: як містяни бачать цю площу. Далі ми передамо його в облдержадміністрацію, щоб вони врахували побажання містян, — відзначила на початку зустрічі очільниця ГО «Молода Черкащина» Вікторія Феофілова.

За словами громадської активістки, вони будуть проводити опитування пішоходів, бізнесу та колективу театру. Опитування відбуватиметься як у режимі офлайн, так і в режимі онлайн.

Напрацювання технічного завдання є одним із ключових етапів у створенні проєкту, відзначає представниця ГО «Промолодь» Анастасія Івченко.

— Зазвичай таке дослідження займає близько року. Однак у нас стислі терміни, тому ми хочемо його втіснити у два місяці. Також на меті дослідити саму площу, тому проводитимемо опитування містян. Після того, як ми зберемо цю інформацію, проаналізуємо потенціал площі і зрозуміємо, які є плюси і мінуси, — відзначила Анастасія Івченко.

Долучитися до опитування можна ТУТ.

У свою чергу Андрій Поліщук, начальник відділу реклами і дизайну ЧМР відзначив, що такий аналіз дозволяє в подальшому скоротити фінансування, оскільки найкращий знавець території — це її користувач, тобто ті люди, які курсують площею.

За словами міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, рішенням сесії міської ради з бюджету Черкас було виділено субвенцію обласному бюджету в розмірі 8 млн грн на реконструкцію площі перед драмтеатром.

— Вона має відповідати стилю, який є всередині самого драмтеатру. Потрібно продовжити рухатися в тому ж напрямку, щоб все відповідало будівельним стандартам. Там має бути відпочинкова зона і гарний громадський простір, — висловив своє бачення на оновлення площі міський голова.

Загальна вартість ремонтних робіт Черкаського драмтеатру складе 160 млн грн

За словами заступника голови ОДА Дмитра Ляшова, наразі вони подали документи на ДФРР на завершення другої черги робіт у драмтеатрі, здебільшого це ремонт сцени і ремонт обладнання. Згідно зроблених розрахунків, на це потрібно 56 млн грн.

Зазначимо, в інтерв’ю нашому виданню Дмитро Ляшов повідомив, що державна експертиза зробила близько 170 зауважень щодо проєкту по другій черзі робіт в драмтеатрі. Згідно поданих підрядником документів сума на встановлення сцени і закупівлю обладнання сягнула 118 млн грн. В ОДА відзначили, що такі кошти виділятися не будуть.

Нагадаємо, що 1 липня 2015 року згорів музично-драматичний театр імені Тараса Григоровича Шевченка. Відкриття драмтеатру відтерміновували не раз, однак зараз обіцяють — у 2020 році роботи завершать.

У 2019 році роботи з відновлення Черкаського драматичного театру імені Т. Г. Шевченка здійснювали згідно проєктно-кошторисної документації (ПКД), виготовленої ще у 2016 році. Загальна вартість ремонтних робіт драмтеатру складе 160 млн грн.

Реалізацію проєкту було розбито на дві черги:

— перша черга (обсягом робіт у 102 млн грн) було реалізовано у 2017-2019 роках. Саме цей проєкт пройшов відповідний конкурсний відбір і фінансувався з ДФРР;

— друга черга, яка складатиметься переважно з ремонту сцени і монтажу обладнання, становитиме 56 млн грн.

До слова, голова Черкаської облдержадміністрації Роман Боднар також відзначав, що драмтеатр реально відкрити у цьому році.

Можливо Вас зацікавить

Новини
Які спортивні події відбудуться в Черкасах цього тижня
Новини
Вісім пожеж на відкритих територіях ліквідували за вихідні
Новини
«Серед пацієнтів реанімації – жодного вакцинованого»: черкащан закликають щепитися проти COVID