«Пани чубляться…», а на великодні свята черкасці залишаться без розваг у парках

1847
unnamed

Група підприємців, які працюють на території парків, скверів та пляжів, підпорядкованих КП «Дирекція парків», звернулася до членів виконкому через те, що у зв’язку з проведенням перевірки у жовтні 2017 року щодо законності встановлення тимчасових споруд та атракціонів для провадження підприємницької діяльності, їм було відмовлено у дозволі на початок діяльності на 2018 рік. У зв’язку з цим, договори про надання послуг на 2018 рік укладатися не будуть.

Фактично, дана заборона зробить із парку ліс. Через це непорозуміння вперше за 10 років жителі міста залишаться без паркових розваг на Великодні свята. Підприємці просять звернути увагу на цю проблему та дозволити вести підприємницьку діяльність, щоб забезпечити активний відпочинок містян та гостей міста якнайшвидше.

- Є така приказка в Україні: пани чубляться, а у холопів чуби тріщать. Це саме той випадок, тому що на носі великодні свята, а ми не можемо працювати. Жоден атракціон, ніякі гірки, батути, ані морозиво, ані солодка вата — нічого не буде, тому що у нас немає договору. Це вперше за 10 років. Такого ніколи не було, — сказала підприємиця, представниця групи підприємців, які працюють на території парків, скверів та пляжів, підпорядкованих КП «Дирекція парків».

20180406_094624

Підприємці розповіли, що вони надають близько 200 робочих місць: люди годують свої сім’ї, сплачують податки, завдяки чому поповнюється міський бюджет. Згідно договорів з КП «Дирекція парків» вони сплачують близько 1 мільйона гривень за сезон.

Директор КП «Дирекція парків» Володимир Стойко пояснив, чому склалася така ситуація.

Влітку минулого року міським головою Черкас Анатолієм Бондаренком була призначена перевірка щодо законності встановлення тимчасових споруд, які працюють з 2008 року на території КП «Дирекція парків». За словами Володимира Стойка, у їхньому розміщенні ніколи не було виявлено жодних порушень.

Тодішній заступник міського голови Геннадій Шевченко у жовтні 2017 року проводив цю перевірку та оголосив догану директору КП за нібито незаконність встановлення тимчасових споруд.

Тепер, перед початком цього сезону, через притягнення Володимира Стойка до адміністративної відповідальності у жовтні 2017 року за результатами перевірки, він немає права підписувати договори про дозвіл на розміщення тимчасових споруд на території КП «Дирекція парків». Стойко звернувся до суду, адже вважає несправедливим винесення йому догани, проте програв першу інстанцію.

Про неможливість підприємцям працювати у парках, скверах та пляжах, а містянам повноцінно відпочивати, стало відомо два дні тому, сказав Стойко, хоч перевірка була проведена ще у жовтні минулого року. Дехто з членів виконкому вважає, що можна було за цей час знайти вихід із ситуації, вважаючи це недоопрацюванням КП «Дирекція парків». Проте Володимир Стойко виходу із ситуації не бачить.

- У разі прийняття будь-якого рішення, притягнення до адмінвідповідальності залишається в силі, я буду порушувати розпорядження міського голови про проведення перевірки, — сказав Володимир Стойко.

20180406_093402

Виконавчий комітет теж не повинен приймати рішення про дозвіл на надання послуг, адже тоді Володимир Стойко має звернутися до правоохоронних органів про проведення відповідної діяльності на території КП «Дирекція парків». Але у зв’язку з отриманням догани, йому заборонено це робити за законом. У разі звернення до поліції, він знову отримає догану та звільнення.

20180406_090257

Але юрист Черкаської міської ради Олександр Мазур, який був входив у комісію, яка проводила перевірку тимчасових споруд на території КП «Дирекція парків», розповів, що основна претензія була не до законного чи незаконного розміщення тимчасових споруд, а до незаконно розміщених споруд, у власників яких не було відповідних документів. Олександр Мазур вважає, що є варіанти, як вийти із ситуації.

- Різні парки містять різний правовий режим, наприклад, парк «Сосновий бір» забороняє розміщення стаціонарних тимчасових споруд, але дозволяє пересувні. Тому ситуація не стосується усіх парків. Можливості є, як вирішити це питання: це і ярмарки, і пересувні тимчасові споруди, — сказав Олександр Мазур.

Члени виконкому вирішили зібратися протягом 3 годин та знайти механізм для того, щоб черкащани змогли на цих вихідних відпочити.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить