Патріотичний урок замість традиційної лінійки: у черкаській школі випробували новий формат відзначення Дня знань (ФОТО)

028
besplatka_728_90_ukr

1 та 3 вересня в Черкасах пролунав перший дзвоник для багатьох дітлахів. У цьому році Міністерство освіти вже більш наполегливо рекомендувало відмовитися від проведення шкільних лінійок, хоча і не заборонило їх. Приводом для цього послугували численні приклади, зокрема, і в черкаській 8-ій школі, отруєнь на лінійках школярів невідомими речовинами. Як альтернатива — впровадження в школах іншого формату спілкування школярів з педагогами. 

На Черкащині до цієї поради прислухалися приблизно 50% навчальних закладів, відзначив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. Більшість шкіл скоротили тривалість лінійок як мінімум удвічі.

- У цьому році ми вирішили відійти від традиційного проведення шкільних лінійок, зокрема, й в розрізі участі в них чиновників та депутатів. Натомість замінити їх проведенням ознайомчих занять, флешмобів, конкурсів та включення інших рухливих елементів. Зокрема, мене, як випускника 5-ї школи, було запрошено для проведення бесіди із старшокласниками на тему партіотичного виховання. Окрім того. вирішили, що доречно буде залучити ще одного випускника цієї школи — учасника АТО, бійця 90-го окремого батальйону Євгенія Івко, — розповів Віталій Володимирович.

026

024

На його думку, проведення таких уроків має надзвичайне значення для молоді, для формування їхнього усвідомлення себе як частини української нації.

- Головне, щоб діти розуміли, що патріотизм полягає не виключно в тому, щоб носити вишиванку і знати якісь гасла. В першу чергу, патріотизм визначається ставленням кожної особистості до виконання тих обов’язків, які він на даний момент має як учень, як студент, як працюючий. Ну і, звичайно, потрібно не тільки в школі, але й в побуті користуватися українською мовою, не забувати про наші традиції й культурні цінності, адже це багатство нації, — відзначив Віталій Коваль, нагадавши, що станом на 1984 рік ЗОШ №5 була однією з п’яти україномовних шкіл в центрі України.

035

За словами директора ЗОШ №5 Олени Саєнко, така форма проведення Дня знань вже показала свою ефективність і отримала позитивні відгуки як від самих школярів, так і від їхніх батьків.

021

013

- Лінійки як такої вже немає, є святкова ранкова зустріч для учнів, зокрема, перших класів, тому що їм все одно хочеться, щоб їх привітали з початком шкільного життя.  Вона тривала протягом 25 хвилин — без пафосних заяв ми просто привітали діток, пролунав перший дзвоник і всі зайшли на патріотичний урок, — розповіла Олена Євгеніївна.

Подібну традицію в школі планують продовжити. Останній двзоник також матиме незвичайний формат, він пройде без лінійки.

049Фото Петра Забіли

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить