Переселенці без реєстрації: недопрацювання міграційної служби чи умисне обмеження прав громадян?

Переселенці без реєстрації: недопрацювання міграційної служби чи умисне обмеження прав громадян?
в Новини, Політика

З 2014 року переселенці послугували багатьом політикам і чиновникам вдалим «матеріалом» для піару, але протягом 5 років так і залишаються незахищеними ні законодавством, ні державою, ні владою.

На Черкащині проживає офіційно зареєстрованих понад 13 тисяч переселенців зі сходу України. І всім цим людям доводиться стикатися з проблемами, у більшості своїй, доведеними до абсурду.

Так, спочатку переселенці не мали «право голосу» – їм заборонялося брати участь у голосуванні під час виборів. Але обиратися самим депутатами місцевих рад – будь ласка. Сьогодні ж переселенці зіткнулися з новою проблемою: державна міграційна служба відмовляється вносити данні про реєстрацію місця проживання у документ, що засвідчує особу. Що, по суті, робить людину фактично безхатченком.

Така доля днями спіткала пані Наталю, переселенку із Донецька, яка з 2015 року разом із сім’єю проживає і працює в місті Черкаси.

– Цього року мені виповнилося 45 років – той вік, коли за законом потрібно внести відповідні зміни у паспорт, – розповідає пані Наталя. – В установлений термін я звернулася до міграційної служби для оформлення ID-картки, а коли прийшов час отримувати документ, виявила, що в ньому відсутні дані про реєстрацію. Хоча у паспорті старого зразка були всі відповідні відмітки. Я маю житло у Донецьку, де офіційно зареєстрована. За законом, разом із ID-карткою мені повинні були видати витяг із ЄДДР щодо місця реєстрації. На мої запитання, яким чином тепер вирішувати це питання, фахівці ДМС посилаються на необхідність довідки №13, а на «гарячій лінії» відомства взагалі сказали, що паспорт я повинна була міняти у Донецьку.

ід манько

додаток манько

Крім того, що міграційна служба зробила пані Наталю «людиною без реєстрації», то ще й додала пов’язаних із цим проблем. Вирішення яких, як виявилося, заганяє їх у ще глухіший кут.

– Проблемами переселенців від політичної партії «Наш край» у Верховній Раді України постійно опікується народний депутат України Сергій Шахов, оскільки він сам з Луганщини і проблеми вимушеного переміщення йому знайомі із власного досвіду, – коментує голова Черкаської обласної організації політичної партії «Наш край» Анатолій Нужний. – Крім того, на місцях в нашій команді є і члени партії, і депутати із статусом ВПО. Тому їхні проблеми нам не просто знайомі, а й небайдужі.

На переконання політика, подібне ставлення до цієї категорії наших земляків – ганебне, зневажливе і цинічне!

– Невже протягом 5 років Уряд не знайшов часу і можливості, а народні обранці – відповідальності, потурбуватися про долю цих людей? Адже вони – справжні патріоти, які у скрутну хвилину життя залишивши власні домівки, рідних і близьких, залишилися вірними своїй країні, переїхали до інших регіонів, але працюють на благо України. Натомість, владні інституції своїми вчинками всіляко намагаються переконати їх у зворотному, – обурюється Анатолій Нужний.

Політик переконаний, що саме президентські вибори 31 березня цього року повинні стати приводом для переселенців голосно нагадати про себе, як про рівноправних громадян України.

– У жодному разі переселенцям не можна проігнорувати процедуру голосування та не використати своє конституційне право на обрання Глави держави. Держава зобов’язана відповідально поставитися до цієї категорії наших співгромадян та забезпечити їм повний захист і піклування, – зазначив Анатолій Нужний.

Реклама