«Перші інституційні аудити шкіл на Черкащині заплановані наступного року», — Оксана Компанієць (ВІДЕО)

"Перші інституційні аудити шкіл на Черкащині заплановані наступного року", - Оксана Компанієць (ВІДЕО)
besplatka_728_90_ukr

В Україні набув чинності Наказ МОН, яким визначено роботу якісно нового механізму перевірки шкіл – інституційного аудиту. На відміну від атестації, що мала наглядово-контролюючі функції, він стане інструментом підтримки закладів. У студії «ВиЧЕрпно» начальниця Управління Державної служби якості освіти у Черкаській області Оксана Компанієць розповіла, коли у школах відбудеться перший інституційний аудит і чому його не варто боятися.

Триватиме аудит у навчальному закладі не більше десяти днів, а в школах, що мають до 50 працівників, оцінювання триватиме взагалі не більше п’яти днів.

- Боятися інституційного аудиту точно не треба, адже це дуже корисно. Коли щодня працюєш у певному напрямку, то досить складно оцінювати свої власні досягнення. Дуже важлива зовнішня оцінка, яку здійснюють не просто державні службовці, а педагогічні працівники, — наголосила Оксана Компанієць.

Варто зауважити, що під час оцінювання закладу, зокрема, враховуватимуть думки учасників освітнього процесу. Тому, окрім спостережень за освітньою діяльністю та відвідування навчальних занять, експертна група може проводити опитування серед педагогічних працівників, а також учнів та батьків.

- Перші інституційні аудити на Черкащині заплановані наступного року. Це будуть перші чотири школи: Корсунь-Шевченківська ЗОШ № 1, Ліплявська школа Канівського району, Нестерівська школа Маньківського району і Черкаська ЗОШ № 26 ім. І. Ф. Момота. Я в жодному разі не хочу сказати, що ці навчальні заклади є якимись проблемними, але просто вони перші, — зауважила Оксана Компанієць.

Передбачено, що інституційний аудит здійснюватимуть за чотирма напрямами: освітнє середовище закладу, система оцінювання здобувачів освіти, педагогічна діяльність працівників та управлінські процеси. У разі виявлення порушень, засновник закладу має зробити усі необхідні дії для того, щоб ліквідувати проблеми.

- Як засвідчує практика, навчальні заклади з розумінням ставляться до таких вимог законодавства. Перевірка проводитиметься за уніфікованими актами, щоб школа розуміла, за якими критеріями здійснюватимуть перевірку, — додала Оксана Компанієць.

Детальніше дивіться у відео:

First1

Можливо Вас зацікавить