Підтримка українського виробника: на «Черкаському автобусі» нардепи презентували законопроєкт про локалізацію (ФОТО, ВІДЕО)

IMG_20200723_135548
besplatka_728_90_ukr

Колись на заводі «Черкаський автобус» робили до 180 автобусів на місяць, зараз лише 25, при тому, що проєктна потужність заводу — це 3000 одиниць техніки на рік. Виготовляють для міського транспорту, шкільний автобус, приміські, спеціальні, а також вантажівки для комунальників. На підприємстві сподіваються, що завдяки збільшенню замовлень від держави вони зможуть зберегти робочі місця і якість випуску продукції.

IMG_20200723_135800

Керівник підприємства «Черкаський автобус» Олександр Дорош переконаний, що їхнє підприємство здатне виготовляти, які і раніше, значно більше техніки.

- Раніше у нас був безперервний робочий тиждень, в день виходило вісім автобусів. Після війни у нас все закрилося. Хотілося б зберегти хоча б ці потужності, — відзначає керівник «Черкаського автобусу».

IMG_20200723_133006

Цьому може сприяти законопроєкт про локалізацію (№ 3739), прийнятий Верховною Радою у першому читанні, переконана ініціативна група депутатів від фракції «Слуга народу», що приїхали на завод його презентувати. Він полягає у тому, що держава має купувати за гроші платників податків хоча б 30 % продукції машинобудування, яка вироблена в Україні. Щороку цей відсоток має зростати.

Законопроєкт № 3739 дозволить зберегти 200 тисяч існуючих робочих місць та створити 62,5 тисячі нових.

- Це потрібно перш за все для того, щоб створювати робочі місця всередині країни. Тому що, коли ми за державні кошти купуємо американські локомотиви або китайські вагони метро, ми, фактично, оплачуємо роботу американських і китайських працівників, коли ми повинні стимулювати створення робочих місць і підвищення зарплат саме в Україні, — розповідає нардепка, заступниця голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.

IMG_20200723_131112

Мова іде про 4 галузі машинобудування: енергетичне машинобудування, виробництво громадського та пасажирського транспорту, спец- і комунальна техніка та залізнична техніка.

Якщо законопроєкт ухвалять у другому читанні, то уже у 2021 році виробники, які мають принаймні 30% комплектуючих у складі виготовленої ними продукції машинобудування, зможуть продавати їх державі. Проте це не означає, що вони не зможуть займатися імпортом, єдина умова, що хоча б на 30 % привезений із-за кордону продукт має бути доукомлектований українськими деталями.

До слова, автобуси, виготовлені на АТ «Черкаський автобус» складаються на 60% з українських деталей і комплектуючих.

IMG_20200723_135832

Інші країни уже давно впровадили подібні і навіть більш жорсткі умови локалізації підприємств, наголошує народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки  Олександр Завітневич:

«Ті речі, які у нас кращі, ми можемо виробляти у себе. Ось на прикладі автобуса, поки у нас немає виробництва гарних двигунів, ми їх будемо купувати за кордоном. А те, що ми вміємо робити, то давайте і будемо робити у нас. Це проста математика».

IMG_20200723_135750

Ухвалення цього законопроєкту, це лише перший крок для підтримки вітчизняного виробника, який наразі опинився у скрутному становищі, вважає народний депутат України та голова підкомітету з питань залізничного транспорту Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури Олександр Скічко. Уже наразі він зіштовхнувся із спротивом іноземних виробників, які не зацікавлені у втраті замовників.

- Ми сьогодні на заводі поспілкувалися безпосередньо із виробниками, які нас підтримують, а ми будемо підтримувати їх. Це перший крок, спочатку 30 % локалізації, до 2024 року буде більше. Ми будемо намагатися за цей час прибрати прогалини в законодавстві, які наразі утворилися. Оскільки є приклади, коли відбувається закупка в лізинг за кошти українських банків за кордоном. Це на сьогоднішній день неприпустимо. Українські банки мають фінансувати українське, — зауважив пан Скічко.

IMG_20200723_132114

Детальніше у нашому відео:

First1

Можливо Вас зацікавить