Побив і обматюкав: через сварку між водієм автобуса та підлітком активісти звертатимуться до уповноважених органів (ФОТО, ВІДЕО)

marshurtka-pilhy
besplatka_728_90_ukr

Фото тематичне

Через конфлікт між водієм з кондуктором та хлопцем Павлом в черкаському автобусі №22, активісти готують звернення до уповноважених органів задля проведення перевірки та притягнення винних до відповідальності. Про це виданню «ВиЧЕрпно» повідомив депутат Черкаської районної ради, адвокат Олег Бабіч. 

Зазначимо, інцидент у маршрутці стався 16 січня. Черкащанин Павло має право на пільговий проїзд, бо у нього є документ, який засвідчує, що він з багатодітної родини. Однак скористатися безкоштовним проїздом Павлові не дали, начебто через те, що під час локдауну навчальні заклади зачинені і йому нема чого кудись їхати. Кондукторка та водій вимагали заплатити за проїзд або вийти з автобуса. Після 15-хвилинної сварки, водій таки рушив далі за маршрутом.

«Після того, як я вийшов з автобуса на своїй зупинці, до мене підійшов водій, почав піднімати на мене руки та нецензурно висловлювався. Я впав,з голови злетіла моя кепка, яку водій забрав. Я пішов до нього забрати свою річ, а водій вже на дорозі знову почав мене бити і забирати ще телефон. Зрештою, він погнув мені телефон і забруднив речі, — пише Павло у фейсбук-спільноті «Транспорт Че. Громадський контроль».


Ця ситуація набула розголосу в соцмережах, адже такі випадки неповаги, хамства та сварок із пасажирами — не рідкість у Черкасах. Активістка черкаського осередку «Демократичної Сокири» Анастасія Прогунова в своєму дописі в соцмережі «Фейсбук» написала, що не залишить цю ситуацію без уваги, заручившись підпримкою юристів, народних депутатів та громадських активістів.

Депутат Черкаської районної ради, адвокат Олег Бабіч каже, що винні обов’язково понесуть відповідальність за скоєні дії:

«Ми плануємо звертатись до Укртрансбезпеки, Черкаської обласної державної адміністрації, Управління Поліції, міського голови Черкас та Уповноваженого з прав людини. Будемо просити не просто провести детальну перевірку та притягти винних до відповідальності на рівні водія або кондукторки автобусу №22, а й керівника підприємства та, можливо, посадових осіб, які контролюють роботу перевізників. Водієві та кондукторці загрожуватиме звільнення, або й адміністративна відповідальність у вигляді штрафу», — зазначив Бабіч.

За його словами, ситуація з транспортом у Черкасах — одна з найгірших в Україні і цю проблему потрібно вирішувати глобально. Задля цього треба ініціювати не просто громадські обговорення, а й створити робочу групу, що напрацює конкретні пропозиції,  які за короткий термін зможуть покращити ситуацію.

Редакції видання «ВиЧЕрпно» не вдалося зв’язатися з начальником Управління транспорту Черкаської міської ради Віталієм Москаленком та директором ПП «Еліт Транс» Володимиром Шевченком, аби з’ясувати ситуацію. Однак  Анастасія Прогунова в соцмережі «Фейсбук» написала, що Москаленко пообіцяв тримати цю ситуацію під контролем, а в «Еліт Транс» пообіцяли винести догану водію. Павло моральної компенсації від компанії-перевізника не вимагає, а просить лише людського ставлення до пасажирів.

Попри відсутність елементарної поваги до пасажирів у деяких автобусах Черкас, перевізники вимагають підвищити вартість проїзду з 5 до 7 гривень. Відповідне питання уже виносили на розгляд виконавчого комітету ЧМР. Цей проєкт рішення підтримали четверо членів виконкому.

First1

Можливо Вас зацікавить