Побратими побитого правоохоронцями АТОвця вимагали у Лютого негайного розслідування інциденту

20171211_140433
besplatka_728_90_ukr

У начальника ГУНП у Черкаській області Валерія Лютого сьогодні були гості – до нього завітали АТОвці Черкащини вимагати пояснень стосовно побиття та затримання поліцейськими їхнього побратима із Корсунь-Шевченківського Руслана Фрізіна.

Нагадаємо, нещодавно у відділенні Нової пошти міста Корсунь-Шевченківський, куди Руслан Фрізін прийшов за документами із військової частини, виник конфлікт із правоохоронцями. Він зробив зауваження жінці, яка пройшла поза чергою. Чоловікові пригрозили газовим балончиком і викликали поліцію. Ветерана АТО з однією ногою пакували два наряди правоохоронців.

Далі відео з програми «Факти«:

Відстояти свої права прийшов і сам Руслан Фрізін. Постраждалий розповів, що коли він попросив поліцейських представитися, вони відповіли: «А тобі що, значка недостатньо?».

- Коли вони надівали на мене кайданки, я пояснював, що вони не мають права застосовувати силу до людини з інвалідністю. Один із них сказав: «Де це таке написано?», — розповів Руслан Фрізін. – Я йому кажу: «Ти що, законів не знаєш? Ти ж робиш в поліції».

Від інциденту минуло 5 днів, а за словами АТОвців, поліцією не зроблено нічого, щоб довести справу до кінця. Навпаки, лунають коментарі від керівника Корсунського відділення про те, що Руслан вчинив адмінпорушення та злісну непокору до працівників поліції.

АТОвець Олег Собченко, який прийшов підтримати побратима, розповів, що досі ніхто з представників поліції не дивився відео, надане працівниками відділення «Нової пошти», яке є прямим доказом у справі, а група реагування виїхала на місце події тільки сьогодні, через 5 днів після інциденту. АТОвці вважають, що поліція зволікає у розслідуванні цього випадку та зауважують, що тим паче дивним виглядає їхня кваліфікація дій Руслана як адмінпорушення, якщо вони навіть не розпочали розбиратися в справі.

- Поліцейські застосовували прийом задушення, спецзасоби, його образили, декілька раз кидали об землю. І ми чуємо тільки смішні виправдання, що їм було незрозуміло, що ця людина є інвалідом. І це попри те, що він показав своє посвідчення, він сказав, що є інвалідом. Вони все одно запакували його в машину і повезли у райвідділок, — сказав Олег Собченко.

АТОвці висунули правоохоронцям декілька вимог:

- усунути поліцейських, які застосовували силу до Руслана Фрізіна, від виконання своїх обов’язків на час розслідування, адже, за словами Олега Собченка, вони впливають на свідків події, бо наразі допитують їх;

- встановити нагрудні камери на форму правоохоронців;

- не застосовувати до людей силу, якщо у цьому немає жодної необхідності.

- Хочете, щоб їх відсторонили – відсторонимо. Сьогодні, — сказав начальник ГУНП у Черкаській області.

Валерій Лютий розповів, що дізнався про цей інцидент ще у четвер. Тоді ж начальник райвідділення прокоментував, що по цій справі призначене службове розслідування. Стосовно камер очільник обласної поліції сказав, що, на жаль, все у межах фінансування. Валерій Лютий пообіцяв, що буде проведене об’єктивне розслідування даної справи.

Окрім того, АТОвці вимагають вибачень винуватців перед постраждалим.

20171211_140519

АТОвці нагадали й інші випадки принижень учасників війни як приклад того, що випадок із Фрізіним є непоодиноким.

- Який у нас може бути рівень довіри до роботи наших поліцейських. На наш погляд, краще б вони взагалі не працювали, коли працюють у такому режимі, — сказав один із АТОвців.

Олег Собченко повідомив, що разом з АТОвцями сьогодні завітають іще до обласного прокурора Сергія Овчаренка, щоб він допоміг у розслідуванні справи у законному руслі.

First1

Можливо Вас зацікавить