Подорожі, прикраси чи гроші? Що дарують відомі черкасці своїм другим половинкам на річниці весіль

Подорожі, прикраси чи гроші? Що дарують відомі черкасці своїм другим половинкам на річниці весіль
в Ексклюзив, Культура, Новини

День народження сімї – це особливе свято в житті кожної людини. Тим паче приємно, що як і день народження, його можна святкувати щороку. Ситцеві, трояндові, кришталеві, порцелянові і діамантові весілля – всі вони свідчитимуть про ще одні щасливі прожиті спільні роки.

Круглі дати можуть стати чудовою нагодою зібрати за святковим столом друзів і рідних, пригадати з ними прекрасні моменти. Кожна дата може наштовхнути вас здійснити якусь свою спільну мрію, на яку не вистачало часу до цього.

Отож, ми вирішили нагадати, які є основні річниці весілля і що на них прийнято дарувати. А також поцікавилися у відомих черкасців, що вони дарували своїм другим половинкам та чим дивували їх кохані.

Отже, сам день весілля називають Зеленим весіллям. Зазвичай разом із традиційними подарунками молодятам цього дня дарують багато квітів, а святкові зали часто прикрашають зеленими пагонами, які символізують життя, зародження чогось нового. Кажуть, що в такий день новоспеченій сім’ї можна подарувати і молоде деревце, яке ростиме і міцнішатиме разом із молодою родиною, або квітку в горщику.

1 рік — ситцеве або марлеве весілля

Зазвичай, після гучного весілля приходить буденність, а з нею – і перші випробування, а то й розчарування для молодої пари. Подружжя по-справжньому пізнає один одного. Самі вони можуть дарувати один одному на цю річницю ситцеві носові хусточки. А рідні, друзі можуть презентувати нові комплекти постільної білизни, хусточки, рушники, ситцеві вишиті серветки, відріз ситцю на пелюшки, фартухи, фіранки на вікна, скатертини.

5 років — дерев’яне весілля

Дерево- це вже не ситець. Воно міцніше і є певним символом стійкості та надійності стосунків у сім’ї. Водночас, не варто забувати, що дерево боїться вогню – родинних сварок…

Дарують у такий день, як правило, довговічні вироби з дерева – шкатулки, плетені кошики і крісла, посуд із дерева та кухонне начиння, дерев’яні меблі, кулони і браслети. Чоловікові можна дарувати набори інструментів для різьби по дереву.

10 років — весілля трояндове, або олов’яне

Найперший «круглий» ювілей. Троянди, як відомо, квіти кохання, тож не дивно, що в такий день чоловік має подарувати дружині букет червоних троянд – символу кохання і вірності. Кольори цієї події – рожевий і червоний – означають оптимізм, перемогу. Дружина може вдягти рожеву сукню, а гостям роздають троянди. Зазвичай, запрошують тих, хто був на весіллі.

Олово ж, ще один символ цієї події, у свою чергу – м’який метал, який легко приймає потрібну форму. А ще – з його допомогою можна поремонтувати старі речі.

Можна подарувати червоне вино в пляшках, букети троянд, сувеніри та кухонне начиння з олова, а також будь-які предмети побуту, комплекти постільної білизни червоного або рожевого кольорів.

20 років — порцелянове весілля

Фарфор дорожчий за скло, але більш крихкий і ніжний. На подарунок підійдуть порцелянові сервізи, посуд, статуетки.

25 років — срібне весілля

Срібло – дорогоцінний метал. Достойний символ для подружжя, яке разом прожило чверть століття. Чоловік і дружина можуть подарувати одне одному срібні обручки і носити їх разом із золотими. Гості ж дарують речі зі срібла, прикраси, ложки, посуд, «ювілейні» срібні монетки.

30 років — перлинове весілля

Перли – це «живі камені», що мають здатність рости, і є символом стосунків, які не тьмяніють навіть із часом. Це як нанизані на долю разом прожиті роки.

Чоловік дарує дружині намисто із перлів (30 перлин). Друзі і рідні можуть подарувати парі речі для дому, прикраси білого, чорного, рожевого кольорів, дерев’яні шкатулки, сувеніри і прикраси, вироби з перлами і «під перли».

40 років — рубінове весілля

Рубін – камінь любові й вогню. Вважається, що таку пару вже не розбити, бо рубін дуже твердий. Чоловік може подарувати дружині перстень із рубіном, або в обручки вставляється рубін. Гості можуть подарувати ювелірні прикраси з рубіном, а також вироби для дому червоного кольору.

50 років — золоте весілля

У цей день, за традицією, чоловік та дружина віддають свої обручки онукам, якщ ті поки неодружені, а самі обмінюються новими, спеціально купленими. Золоте весілля відзначають особливо урочисто. Подарунки — прикраси із золота, а також сувеніри, предмети меблів із позолотою.

60 років — діамантове (платинове) весілля

Діамант — найдорожчий дорогоцінний камінь, платина — найдорожчий дорогоцінний метал. Такий шлюб не зруйнує вже ніщо! Дарувати можна що завгодно, головне – щоб від душі. І, звичайно, діаманти!

70-ту річницю називають вдячним весіллям

Цього дня подружжю слід дякувати, за те, що дали життя новій родині.

80 років – дубове весілля

Дуб – символ довголіття, свідок зміни поколінь. Саме час ділитися досвідом із онуками.

90 років – гранітне весілля

Символ міцності і довго життя.

У ці дати можна дарувати що завгодно, а головне – свою любов, вдячність та повагу.

100 років – червоне весілля

Назва столітнього ювілею  була запропонована подружжям-довгожителями з Азербайджану 126-літнім Ніфтулла і його 116-літньою дружиною Балабеїм.
Вони прожили разом ціле століття!

Чим же радують своїх половинок черкасці? Які оригінальні подарунки дарують та о отримують навзаєм?

Керівник КП «Дирекція парків» Володимир Стойко – романтик. Тому на річниці весіль радує кохану не матеріальними речами, а тим, що запам’ятається на все життя. Прогулянка на яхті з шампанським та купанням на форваторі Дніпра – на його думку, саме те, що може підкорити жінку.

Стойко

Оригінальні подарунки любить дарувати і черкаський бізнесмен Сергій Кудактін. А що може бути краще за подорож у незвідані краї:

Кудактін_n

– На річниці я здебільшого дарую дружині подорожі. Ми дуже любимо подорожувати, відкривати для себе нові міста і країни. Тому якось так склалося у нас в сім’ї, що найкращий подарунок на будь-яке свято  – це поїздка кудись. Дружина також майстер на оригінальні подарунки: вечеря в ресторані у повній темряві, курси екстремального водіння автомобіля. Але найбільше мені запам’ятався сертифікат, зроблений її руками на виконання будь-яких 10 бажань в любу пору року і в любому місці.

Що подорож  є найкращим подарунком вважає і ще один бізнесмен м. Черкаси Нарек Казарян:

Казарян

«Найбільше мені запам’яталася поїздка на Кіпр на тиждень. Незабутні враження, оскільки ми дуже любимо подорожувати родиною. А також дуже сподобався подарунок від коханої – ручка «Паркер» й оригінальний блокнот».

А от черкаський бізнесмен Араік Мкртчян до вибору подарунків дружині підходить з практичного боку – дарує гроші або золоті прикраси. Говорить словами анекдоту: «не витрачайте мої гроші на непотрібні подарунки». В замін отримує парфуми або елементи гардеробу.

Мкртчян

«Я, як певно, більшість жінок завжди креативно підходжу до вибору подарунку, – говорить у свою чергу Інна Ключка, помічник-консультант народного депутата Владислава Голуба. –  Оцінюють не його вартість, а значимість. В минулому році на річницю подарувала йому картину зі своїм зображенням, змальовану з найулюбленішого його фото. Від Саші здебільшого отримую в подарунки прикраси. Проте мій найбільший подарунок – син».

Ключка

Та головне, як то кажуть, не подарунок, а увага…

 

Реклама