Поки діти тренуються ледь не під відкритим небом, чиновники розбираються, хто винуватий

Безымянный
престо 728_90_ранкова кава

Скрін з ТК «Вікка»

Вже п’ять місяців не можуть відремонтувати спортивний зал в колишній Табачній фабриці, в якому займається танцювальний колектив «Вікторія». А тим часом понад сто дітей залишилися фактично без умов для тренування, іноді проводячи заняття навіть під відкритим небом. Сьогодні з цією проблемою розбиралися на засіданні виконкому керівниця колективу Вікторія Сухенко, яка просто не знає, як далі займатися в цьому аварійному залі, зі стін якого сиплеться штукатурка, та представники замовника — департаменту архітектури, містобудування та інспектування ЧМР й проектної організації КП «Черкасиінвестбуд».

У департаменті архітектури говорять, що по цьому об’єкту у травні була пройдена експертиза по третій категорії складності. Вартість проекту при замовленні становила приблизно 1,1 млн грн, але підрядною організацією ніби як умисного було занижено вартість робіт, а згодом вони змінили категорію складності із третьої на другу. І на сьогоднішній день департамент самостійно здав всі документи на експертизу, хоча по умовах договору це мала робити підрядна організація. Про це розповіла заступник директора департаменту — начальник управління будівництва Лариса Слесаренко.

Також вона додала, що є питання і до проектанта:

«Багато залежить від якості виконаних проектних робіт. Тому настав час попрацювати із проектантами. Бо, на жаль, по «Черкаси-Інвестбуду» у нас саме така ситуація».

Ще одного заступника міського голови Ігоря Коломойця обурило, що через так неякісні проекти постійно доводиться дофінансовувати роботи.

У свою чергу керівник «Черкасиінвестбуду» Олександр Сіренко відзначив, що затримка в тому, що він не може здати документи на експертизу  бо замовник не підписує необхідні для експертизи формальні документи. Також він заперечив, що вони перекручують факти.

- Можливо, я в чомусь не справився як керівник, але я не є проектантом. Ось є керівник проекту, головний інженер, яка веде цей об’єкт з 2012 року. Перший проект на 100 відсотків був зроблений у 2013 році і мав здаватися замовнику — департаменту архітектури. У цьому ж році замовником було змінено завдання на проектування і порізано даний проект, який залишився лише на 20 чи 3-0 відсотків. Потім до цього проекту повернулися у 2016 році. У тому році проектну документацію було здано замовнику, він її прийняв. У 2017 році згідно завдання ми пройшли експертизу кошторису, замовник уклав угоду на виконання робіт із підрядною організацією, але вона так і не приступила, зауважень у підрядної організації до проектної документації немає. У зв’язку із виділенням додаткових коштів на цей об’єкт, проект 4 місяці тому було відкориговано без укладання будь-яких угод, — пояснив ситуацію зі своєї сторони Олександр Сіренко, додавши, що якби ще 3-4 місяці тому їм підписали всі необхідні документи, то ситуація була іншою.

Натомість проектант переконує, що департамент мав підписати документи, а вже експертиза б визначила, на чиїй стороні правда. Зауважимо, проектант визначав клас наслідків по об’єкту СС 1, а замовник наполягав на класі наслідків СС2.


Довідка: 
класу наслідків СС-1 відповідають  І та ІІ категорія складності;
класу наслідків  СС-2 відповідають  ІІІ та ІV категорія складності;
класу наслідків  СС-3 відповідає V категорія складності.

Проте в департаменті говорять, що не можуть піти на такі дії, адже від цього залежить безпека дітей.

Зрештою, вислухавши всі сторони, міський голова дав доручення створити робочу групу під головуванням Ігоря Коломойця, яка має розібратися в цій ситуації.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить