Поки власниця за кордоном, а її чоловік раптово помер, рейдери «віджимають» квартиру

kvartyrni rejdery
престо 728_90_ранкова кава

Поки власники черкаської квартири по вул. Верхня Горова, 134, яку взяли в іпотеку, виплачували за неї кошти, її вже встигли декілька разів передати в інші руки. А відучора там хазяйнують 15 молодиків, які все трощать, вимагаючи законних власників залишити майно.

З’ясували ж власники, що вони всі виписані з квартири, 29 листопада, коли пішли брати довідку про те, хто прописаний у квартирі. Відбулося це після смерті чоловіка власниці квартири — Олександра Петровича Грабовського, заступника директора ОДЮСШ та відомого тренера. Власником квартири є Грабовська Наталія Вікторівна, яка нині перебуває за кордоном. Квартира оформлена на неї, а нині покійний виступав по ній поручителем.

Поки ж власниця квартири у від’їзді, її цілком можуть залишити без житла. У справі наразі розбирається її поручитель — Людмила Тертична, яка у коментарі нашому виданню відзначила, що про те, що у квартири новий власник, вони дізналися тільки вчора.

Також вона зауважила, що є підозри, що раптова смерть Олександра Грабовського була невипадковою.

- Ми підозрюємо, що його смерть була невипадковою. Він спортсмен, не вживав нічого забороненого, не пив. Він йшов із зупинки, дві секунди, щось трапилося і він раптово помер. Можливо, йому щось вкололи, — робить власні припущення Людмила Леонідівна.

Вона додає, що всі незаконні схеми було прокручено за допомогою нотаріуса.

- Нотаріусом було незаконно відчужено майно, яке перебувало в іпотеці. Учора прийшли нові нібито власники і все витягають із квартири. У нас є всі офіційні документи, майно це визнано речовим доказом у кримінальному провадженні, однак це не зупиняє рейдерів, — розповідає Людмила Тертична.

Окрім того, наголошує вона, у 2016 році Міністерство юстиції України розіслало всім нотаріусам України повідомлення, про те, що у них немає правових підстав оформлювати відступлення права вимоги фізичним особам за кредитними іпотечними договорами.

Далі вона пояснює, що квартира була взята в іпотеку у 2006 році, виплачувати її мали до 2021 року. За цей час вона незаконним способом вже двічі була передана третім особам.

У 2010 році ОTП Банк відступив право вимоги за кредитом ТОВ «ОТП Факторинг Україна». У свою чергу ТОВ «ОТП Факторинг Україна» 27 квітня 2017 року відступив право вимоги фізичній особі Лілії Заріцькій, що не мав права робити, оскільки сам з 2015 року не був юридичною особою. Так само Лілія Заріцька не може бути кредитором як фізична особа. 5 грудня 2017 року Лілія Заріцька передала право власності на іпотечну квартиру ще одній фізичній особі, від якої виселяти власників квартири з’явилося 15 молодиків.

- Це звичайне рейдерство, — говорить представниця власників.

Наразі в суді перебуває клопотання про заборону вчиняти будь-які дії з цим майном, окрім власниці — Наталії Грабовської, її матері та дочки. Це окреме клопотання в кримінальному провадженні, яке ще не подане до суду, оскільки перебуває на досудовому розслідуванні, говорить пані Тертична.

Також Людмила Тертична розповіла, що виселенням займається така собі рейдерська фірма. Зазначимо, що у Черкасах таким чином вже не перший раз «віджимають» квартири. Як повідомляли «Подробиці» колектори майже завжди користуються послугами одного й того ж нотаріуса, який і запевнив право власності фірми на будинок, не повідомивши про це мешканців і органи опіки. Адвокатом же по цих справах виступає вже сумнозвісний Сергій Гартінгер, який особливо і не приховує, що таким чином заробляє собі на життя.

- Я так … я заробляю гроші на цьому. — А чому? — Тому що мені це подобається», — заявив тоді у коментарі журналістам представник колекторської контори.

Наразі відомо, що за даною адресою працює слідча група. Патрульні, які були викликані на місце події, побачивши, що працюють оперативник, жодних матеріалів не складали, однак факт такого виклику підтвердили.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить