Попри кишкову паличку у Дніпрі черкасці нехтують забороною купатися

145304
besplatka_728_90_ukr

На популярних черкаських пляжах заборонено купатися через кишкову паличку, може спричинити гострі захворювання кишково-шлункового тракту та різноманітні запалення. В річці Дніпро фахівці СЕС виявили вдвічі перевищений показник цієї бактерії. На зонах відпочинку встановили таблички про заборону купання, проте містян це не зупиняє, інформує «5 канал«.

«Шановні відпочивальники, у зв’язку з виявленням у воді кишкової палички – купатися заборонено», – такі оголошення лунають щопівгодини на комунальних пляжах, а поруч розміщені таблички з забороною. Віталія Бікіша вони не налякали. На річку прийшов разом із сином. Переконаний: треба дотримуватися правил, тоді кишкова паличка не загрожуватиме.

«Ну, напевно, не пити воду з річки, брудними руками не їсти, і бажано взагалі їжу не їсти на пляжі. Звичайно, боюся, але будемо намагатися, щоб нас пронесло повз», – зізнається чоловік.

Не лякають попередження про небезпеку й інших відпочивальників.

«Головне, щоб вода в рота не потрапила. Головне, після кожного купання прийняти душ удома», – впевнений Владислав Волошин.

Щоправда, є й такі, хто дослухається до рекомендацій і повідомлень.

«Не плаваю, третій рік у черкаському Дніпрі, просто не плаваю. Бо знаю, що тут водиться, звідки зливаються різні води. То гидую», – каже Андрій Коваленко.

Лікарі застерігають – нехтувати забороною не варто: кишкова паличка може спричинити гострі захворювання кишково-шлункового тракту та різноманітні запалення.

Слід прийти додому, або випити зразу щось слабокисле, підкислити, сік кислий. Бо кишкова паличка дуже не любить кисле середовище. Ну і, звичайно, якщо так трапилося, то прийти додому і найшвидше прийняти душ, одягнутися в усе чисте. А щоб не заразитися, краще там не купатися, – пояснює завідувач гастроентерологічного відділення «Першої черкаської міської лікарні» Галина Мельник.

У комунальному підприємстві «Дирекція парків» кажуть: на початку серпня брали воду на аналіз кілька разів. Тоді рівень бактерій у водоймі перевищував норму вдвічі.

«Це може бути з деяких причин. Перше – це дощі, які змивають з ґрунту різне, і це все лівньовкою потрапляє у Дніпро. Друга причина – це несанкціоновані врізки в систему каналізації», – розповідає директор «Дирекції парків» Володимир Стойко.

Повторно аналізи води зроблять уже в середині серпня. Тоді стане зрозуміло, чи продовжувати заборону на купання.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить